02122962626
  Randevu

Protez Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Protez Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Protez saç modellerinde farklı kullanımlar için farklı seçenekler sunulmaktadır. Protez saç seçerken nasıl kullanacağınıza göre seçim yapmalısınız. Yani saçınızı taramayı düşünüyor musunuz, saçınızı topuz yapmayı düşünüyor musunuz, saçınıza ne gibi şekiller vermek istiyorsunuz gibi soruları sorarak seçim yapmanız daha avantajlı olacaktır. Önü tül modeller ya da ince pullu modeller daha ince şekiller vermek isteyenler için uygun olan modellerdir.

Dayanıklı protez saç modelleri ile daha güzel görünen protez saç modelleri farklı olabilmektedir. Sağlamlığı daha önde tutmak istiyorsanız dayanıklı alt yapıya sahip modelleri tercih etmelisiniz. Alt yapısı pulla çevirili modellerde bant yapışacak kısımlarda tül yoktur. Ön kısımda tül olur. Pullu modellerde bakım daha esnek yapılabilir. Alt yapıları değişik malzemeden olan protez saç modellerinde deri ve lace malzemelerden seçenekler sunulmaktadır.

Protez Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Protez Saç Modelleri

Protez saç kalitesine göre farklı modellerde sunulmaktadır. En uygun olan protez saçın kişiye özel yapılmasıdır. Hazır protez saçlar da kullanılabilir. Ama en doğal ve en güzel görünen kişiye özel tasarlanan protez saçtır. Protez saçın alt yapısı ince ve kalın olabilir. İnce olanlar daha doğal sursa da daha dayanıksızdır. Kalın altyapılar daha uzun dayanır. Protez saçla kısa sürede istediğiniz görünümde saça kavuşabilirsiniz. Kendi saçınıza uygun protez saç modeli seçmeniz daha doğal sonuç verecektir.

Protez saç modeli yüz şekline uygun olarak seçilmelidir. Protez saç modellerinde uzun, kısa, orta boy gibi farklı boylarda seçenekler de vardır. Kişiye özel protez saç yapımı 3-4 ay sürmektedir. Hazır protez saçlar ise 1 ayda kullanılmaya başlanır. Kaliteli protez saçlar iyi kullanılırsa 1-3 yıl arasında kullanılabiliyor. Protez saç kullanımının nasıl olduğu protez saçın ömrünü etkilemektedir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz