02122962626
  Randevu

Protez Saç, Saç Ekimi Hangi Yöntem Daha Kullanışlı?

Protez Saç, Saç Ekimi Hangi Yöntem Daha Kullanışlı?

Gerek protez saç olsun, gerekse saç ekim yöntemi olsun, tercih unsuru, kişinin beklentileriyle alakalıdır. Tıbbi bir operasyon geçirmek istemeyenlerin tercihi, protez saçtan yana olacaktır. Kullanım açısından, saç ekim yöntemleri ile oluşan saçlara nazaran, daha nazik bir bakım gerektirir.

 

Protez Saç, Saç Ekimi Hangi Yöntem Daha Kullanışlı?

Protez Saç ile Saç Ekim Yöntemi Arasındaki Kullanım Farkları

Saçlarının kendi saçları gibi, ömürlük olmasını isteyenler için öneri, saç ekim yöntemleridir. Bunun için, operasyon geçirmek şarttır. Saç protezi kadar, kısa sürede sonuç alınamamaktadır. Saçların transferinden sonra, çıkması için geçecek bir bekleme süresi bulunur. Bu süre boyunca, kafa derisinde bazı kesikler bulunacaktır. Saç protezinde, baş bölgesinde böyle bir görünüm bulunmaz.

Protez için çok uzun bekleme süreleri yoktur. Kullanım açısından iki yöntem arasında, bazı farklar vardır. Saç ekim yönteminde kullanılan, kişinin kendi saçları olduğu için, daha doğal bir yapı bulunur. Sağlamlık açısından, saç protezine nazaran daha dayanıklıdır. Sert tarak darbelerinde, protez saç kadar, kolay dökülmez. Dökülse de kişinin kendi saçı olduğu için, yenisi tekrar çıkacaktır. Sıcak fön ve sıcak banyo, saç ekim yöntemi için, riskli değildir. Protez saç sahibi kişilerin, her türlü sıcak saç şekillendiricilerden ve çok sıcak duşlardan kaçınması gerekir. Saç protezinin kullanım süresi, kalitesi ile doğru orantılıdır. Uzun süreler kullanılsa bile, ömürlük değildir. Yenilenmesi gerekir. Saç ekim yöntemleri ile oluşan saçlar, ömürlük saçlardır.

Acısız Zahmetsiz ve Fakat Süreli Olan Protez Saçlar

Acısız ve zahmeti olmadan yapılan protez saçlar, ilk aşamada, saç ekim yöntemlerine göre, kolay uygulanırlar. İkinci aşama olan, kullanım aşamasında ise, durum biraz değişir. Süresiz oluşu, sağlam olması gibi özellikleri, saç ekim yöntemlerini, günlük hayatta rahat kullanılır olmasını, sağlar.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz