02122962626
  Randevu

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez saç uygulaması az saça sahip olan ya da saçı bulunmayan kişilere herhangi bir tıbbi müdahale olmadan yapıştırılarak yapılan saçlandırma uygulamasıdır. Protez saçlar yüzde yüz insan saçından yapılır. Kişiye özel olarak yapılır. Protez saçın uygulanması için herhangi bir cinsiyet fark etmez. Protez saç uygulamalarının her birinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde ortaya hoş olmayan görüntüler çıkar. Protez saç uygulamasının ardından duş alınabilir aynı zaman da saçın yıkanma imkânı da vardır. Kişiler spor yapmaya devam edebilirler. Günlük hayatlarında herhangi bir değişiklik meydana gelmez. Protez saç uygulamasında saçın düşmesi gibi bir durum meydana gelmez.

 

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez Saç Yapılırken Kullanılan İlk Uygulama Nedir?

Protez saç uygulamasında kullanılan ilk uygulama ölçümün alınmasıdır. Kişilerin kafaları sekiz parçaya ayrılarak ölçüm alma işlemi gerçekleştirilir. Kişilerin ölçümleri alınırken saçların seyrek olduğu kısımlar ya da saç olmayan yerler ayrı ayrı göz önüne alınarak uygulama yapılır. Ölçüm alınırken aynı zaman da çizme işlemi de yapılır. Ölçüm alınırken eğer kişilerin saçları var ise onların saç kıvrımları, saçlarının uzantısı gibi konularda göz önünde bulundurularak işlem yerine getirilir. Gerçekleştirilen ilk uygulamanın uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

 

Protez Saç Yapılırken Kullanılan İkinci Uygulama Nedir?

Kullanılan ikinci uygulama tasarımın yapılması ve saçın yerleştirilmesi aşamasıdır. Protez saç tam olarak yerleştirilir. Bu aşamada yapıştırma işlemi uygulanır. Saçın yapıştırılmasının ardından da saç tasarım işlemi yerine getirilir. Bu işlemin yapılmasının amacı ise yapılan protez saçın kişinin saçı ile tam bir uyum yakalaması zordur. Kişinin saçı ile uyumlu hale gelmesi amacı ile gerçekleştirilen işleme tasarım uygulaması denir. Kişinin kendi saçı yok ise bu aşamaya gerek yoktur.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz