02122962626
  Randevu

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez saç uygulamaları, günümüzde hızla yaygınlaşan bir yöntemdir. Saç dökülmelerinin yarattığı ve kişiyi rahatsız eden görüntüyü yok etmek amacıyla uygulanır. Saç dökülmeleri belli nedenlere bağlı olarak, meydana gelir. Bu nedenlerin başında, stres, genetik faktörler ve hastalıkların geldiği gözlemlenir.

 

Protez Saç Uygulamaları Nasıl Yapılıyor?

Protez Saç Uygulamalarının Saç Ekiminden Farkı Var mı?

Saç ekiminde, beli teknikler bulunur. Bu teknikler arasında, canlı saç kökleri toplanıp, dökülen bölgeye dikilir. Tedavi süreci kısa sürse bile, ufak bir operasyon söz konusudur. Saç ekim yöntemleri de zaman içerisinde gelişme göstermiştir. Bazı saç ekim yöntemlerinde, saç derisinde hafif yaralar oluşacaktır. Bu yaralar elbette kısa bir zaman süreci sonunda geçecektir.

Protez saç uygulamalarında ise, böyle bir operasyon süreci söz konusu değildir. Protez saç uygulamasından önce, kişinin istekleri detaylı bir şekilde dinlenir. Saç yapısı ve derisi analiz edilir. Saç ekim yönteminde olduğu gibi, herhangi bir operasyon söz konusu değildir. Kişinin dökülmemiş saçlarından numune alınır. Saç protez laboratuvarlarında, aslına uygun şekilde tasarlanır. Saç inceliği, renk ve kişinin istekleri bu konuda önem taşır. İstenilen yapıda oluşturulan saç protezleri, kişiye rahatlıkla uygulanır. Saçın dökülmüş olan, belli bir alanına uygulandığı gibi, dökülmemiş saçların olduğu bölgenin, bütününe rahatlıkla uygulanabilir.

Protez Saç Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Protez saç uygulaması yapılacak olan firmanın incelenmesi, büyük önem taşır. Firmanın, saç protezi hakkında detaylı bilgi vermesi istenir. Uygulamalarla ilgili olarak, almış olduğu sertifikalar ve eğitim programları sorulmalıdır. Ayrıca, saç protezi işlemlerinden sonra, belli aralıklarla, saçın bakım yapılması gerekecektir. Firmanın, bu konuda özel odaları olması gerekir. Odalarda, ısıyı belli seviyede ayarlayacak klimaların olması, lavaboların hijyenik temizliğe uygun olması önemli konular arasındadır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz