02122962626
  Randevu

Protez Saç Uygulamaları Zor Mu?

Protez Saç Uygulamaları Zor Mu?

Protez saç uygulaması sırasında herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Yapıştırıcı özelliği bulunan kimyasal yardımı ile birlikte kişilerin kellik sorunu ortadan kalkar. Uygulamanın geri dönüşü vardır. Kozmetik bir uygulamadır. Protez saç işlemi ağrısız bir şekilde yerine getirilir. Bu nedenle de herhangi bir zorluğu yoktur. Hatta oldukça kolay ve rahat bir şekilde yerine getirilen bir işlemdir. Protez saç uygulamasında yüzde yüz insan saçından yararlanılır. Bu nedenle kişiler protez saçlarını normal kendi saçları gibi yıkayabilirler, şekil verebilirler hatta fön çekebilirler.

 

Protez Saç Uygulamaları Zor Mu?

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulamasının ilk aşamasında kişilerin ölçüm işleminin yapılması gelir. Bu ölçüm işlemi seyrek olan bölgeler ya da saç bulunmayan bölgeler şeklinde sekiz parça halinde işlem gerçekleştirilir. Çizim işleminin doğru bir şekilde yapılmasının ardından saç kalıbı oluşturulur. Kişilerin saç özelliklerine göre saç kalıbı oluşturulur. Saç özellikleri ve alınan kalıba göre özellikleri belirlenen protez saçın üretim işlemi başlar. Protez saç uygulamasında ilk aşama oldukça önemlidir. Bu nedenle de uzman kişiler tarafından doğru bir şekilde işlemin yerine getirilmesi gerekir. İlk aşamanın doğru bir şekilde yerine getirilmesinin ardından diğer aşamalarında en doğru şekilde yerine getirilmesi gerekir.

 

Protez Saç Uygulamasında Kullanılan Diğer Aşamalar Nelerdir?

Protez saç ölçüm aşamasının ardından kullanılan diğer bir aşamada yerleştirme aşamasıdır. İlk aşama da alınmış olan kalıba uygun olarak gelen saçın güzel bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu aşamada başarılı ve doğru bir şekilde çalışmanın ardından protez saç diğer saçlar ile uyumlu bir şekilde oluşmuş olur. Saçın her kısmı için bu uygulama gerçekleşecek ise herhangi bir sorun olmaz. Uygulama belli bir bölgeye uygulanacak ise o zaman kişinin saç rengine, uzunluğuna ve dalga boyuna uygun olacak şekilde yapılması gerekir. Uygulama sırasında kullanılan son aşama ise tasarımdır. Uygulanmış olan protez saç yüze uygun olacak şekilde kesilerek saç görünümüne sahip olması sağlanır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz