02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

İnsanoğlu gelişip ilerledikçe sorunları da onunla beraber büyümektedir. Bu sorunlardan biride saçsızlık ya da seyrek saç problemleri. Devir değiştikçe artan bu soruna karşın sayısız çözüm sunuluyor. Peruk, Implant, Stures, Scalp Reduction vb. gibi uygulamalar da bu çözümlerden bir kaçı. Tabii ki devir değiştikçe artan sorunlarımızla beraber bu sorunlara sunabileceğimiz çözüm önerileri de artış göstermekte. Söz konusu mücadele günümüzde gelişen teknoloji ve tıp sayesinde tüm hızıyla devam ediyor. Saydığımız eski tip saç ekim yöntemlerinin sıkıntılarını çekmekten günümüz teknolojileri sayesinde kurtulmuş durumdayız.

Herhangi bir yöntemle saçsızlıktan kurtulmaya karar veren herkesin bilmesi gereken şey ise, her saçlandırma yönteminin kendisine özgü artılarının olduğu gerçeği. Bu yüzden size en iyi artıları sunan çözüm önerilerine yönelmeniz hem uygulamanızdan verimli sonuç almanıza hem de mutlu olmanızı sağlayacaktır. Günümüz teknolojisi sayesinde en iyi çözümü vaat eden uygulama ise Protez Saç Uygulaması. Peki, nedir bu protez saç? Nasıl faydaları var? Herkes yaptırabilir mi? vb. sorularınıza gelin hep beraber cevaplayalım. İşte Protez Saç Hakkında Detaylar!

 

 

Protez Saç Nedir?

 

Protez Saç Uygulaması profesyonel ve alanında en iyisi olan uzmanlarımız tarafından ölçülendirilerek, %100 insan saçı dokusundan gelişmiş ve uyum sağlayan teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezi hizmetidir. Özel bir yapıştırıcı solüsyonla saçsız veya seyrek saçlı bölgeye yerleştirilerek şekillendirildiği yöntemeler bütünüdür. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde geri dönüşü mümkün; hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde herhangi bir operasyon gerekmeksizin kısa süreli seanslarla hayalini kurduğunuz görüntüye ve saçlara kavuşmanız mümkün. Eski tip yöntemlerle çekilen zahmeti artık bir kenara bırakarak güven içinde bu uygulamaya geçiş yapabilirsiniz.

 

 

Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

 

Dış görünüşümüzde ki istenmeyen değişikler bizlere çok yüksek moral kaybına mahal olabiliyor. Çeşitli sebeplerden ötürü kaybettiğimiz saçlarımızın bizlere kattığı birçok eksiye dur demenin yolu ise Protez Saç Uygulamasından geçiyor.

Protez Saç Uygulaması saçlarınızın dökülme sebebi her ne olursa olsun gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu hizmet sayesinde ister saçlarınız kellik probleminden, stresten, kemoterapi veya radyoterapiden, genetik faktörlerden, çeşitli ilaçlardan dökülmüş veya seyrekleşmiş olsun bu uygulama sayesinde %100 doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu uygulama hemen hemen her yaş aralığına uygulanabilmektedir.

 

Protez Saç Kimlere Önerilmez?

 

Protez Saç Uygulamasının birkaç çeşit bireyde uygulanamadığı durumlarda mevcuttur. Protez saç, çok küçük yaşlardaki çocuk bireylere veya saç derisinde gerçekleşen egzama gibi ileri derecelerde kronik cilt rahatsızlıklarına sahip olan bireylere önerilmemektedir. Protez saç uygulaması ve kullanımı son derece kolay olmakla beraber temiz ve düzenli bakım yapıldığı koşulda oldukça uzun yıllar kullanabileceğiniz bir yöntem. Küçük veya yaşları ilerlemiş ya da zihinsel problemler sebebiyle şahsi bakımlarına, temizliklerine önem verememe sorunu yaşayan ve bu sorumluluğu alamayacak olan kişilere kesinlikle önerilmemektedir.

 

Saç Protezi Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Yaptıracağınız bu uygulamadan memnun kalmanız yaptırdığınız kişinin bu konuda ki uzmanlığına ve profesyonelliğine bağlıdır. Bu yüzden uygulamadan %100 de kalite, memnuniyet ve hijyen bekliyorsanız uygulamayı yapacak firma ve uzman konusunda oldukça seçici olmanız oldukça önemli.

Ölçülendirme

Kimse yüzüyle ve kendi dış görünüşüyle uyumsuz saçlara, renge ve dokuya sahip olmak istemez. Dış görünüşünüzle alakasız duran bir saç yapısı sizi tekrar moral bozukluğuna ve strese sürükleyecektir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için ise Protez Saç uygulamasının ilk ve en önemli basamağı olan Ölçülendirme’nin hatasız yapılması oldukça önemlidir. Bu adımın doğruluğu sayesinde diğer adımların başarısı da sağlanmış olur.

Ölçülendirmede; saç kaybı yaşanan bölgenin simetrik bir saç tasarım kalıbı oluşturulur. Bölgesel saç yoğunlukları belirlenir. Saçın; renk, kalınlık-incelik, dalga boyu gibi yapısal özellikleri ayrıntılı bir şekilde saptanır. Ön tasarımın nihai tasarıma dönüştürülmesi yurtdışında gerçekleştirilen 6-8 haftalık bir süreçtir.

Yerleştirme

Başında söylediğimiz gibi iyi ve düzgün alınmış bir saç ölçüsü sayesinde yerleştirmede bir o kadar kaliteli ve başarılı olacaktır. Ölçülendirme ile beraber saptanmış bölgelere saç ekimleriniz özel bir solüsyon yardımıyla gerçekleştirilir. Bu solüsyon sayesinde herhangi bir cerrahi duruma ve operasyona gerek kalmadan acısız ve zahmetsiz bir şekilde saçlarınıza kavuşmuş olursunuz

Tasarım

Tasarım aşaması en son gerçekleştirilen aşamadır. Başarılı bir şekilde alınan saç ölçülerinin ve akabinde başarılı bir şekilde yerleştirilen saçlardan sonra bireye yakışacak tipte saç kesimi yapılır ve kişinin memnuniyeti bu aşamada da sağlanmış olur. 3 Adımın sonunda dilediğiniz görüntüye ve özlem duyduğunuz sağlık saçlarınıza geri dönebilirsiniz.

 

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Protez Saç Uygulaması için en sık sorulan ve ilk önce akla gelen sorulardan biride ’Protez Saç kaç yıl kullanılabilir?’ sorusudur. Bu konuyla ilgili en önemli faktör kişinin saç bakımının nasıl olduğudur. Eğer gerekli bakımları yapar ve Protez Saçına uygun bakım ve şampuan ürünlerini kullanırsa kullanım süreside bir hayli uzar.

İkinci önemli faktör ise Protez Saçı yaptırdığınız firmanın kalitesi. Bu konuda ne kadar seçici olursanız sizin için o kadar iyi sonuçlar doğuracaktır. Anlaştığınız firmanın kurumsal kimliği, uzmanlığı, bu alanda ki bilgi birimi ve tecrübesi, çalıştığı kadronun kalitesi, kullanılan kaynakların (protez saçların, solüsyonların vb.) kalitesi ve sağlık koşullarına uyumluluğu gibi başlıklara dikkat ederek ve bu kriterlerle en çok eşleşen firmayı seçerek gönül rahatlığıyla Protez Saç yaptırabilirsiniz.

Bu gibi konu başlıklarının ehemmiyetini sağladıktan sonra belirli bir süre aralığı vermemiz gerekirse bu süre 1,5-2 yıl arasında değişmektedir. Unutmamamız gereken iki konuda nasıl bir firmayla çalıştığınız ve kişisel bakımınızı nasıl sağladığınızdır. Bu başlıkları sağladıktan sonra kullanım süresi ancak 1,5-2 yıl arasında olacaktır. Bunları sağlamadığınız taktirde bizim verdiğimiz ortalama süreninde bir önemi kalmaktadır.

 

Ekşi Sözlükten Protez Saç Hakkında Yorumlar

“Saçları dökülmüş, seyrelmiş, kendi saç yapısını beğenmeyen hemen hemen her yaş aralığına uygulanabilen sağlık açısından engel teşkil etmeyen, yıkanılabilen, fön, perma, briyantin, jöle vb. uygulanabilen alternatif saç. Cerrahi müdahale gerektirmeyen kullanışlı bir uygulama.”

 

“Protez Saç Uygulaması, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş
kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanır. bir de kemoterapi ve radyoterapi tedavileri görenler bile bu uygulamadan faydalanabiliyor. Eski Galatasaraylı futbolcu Suat Kaya’nın saçı da protezdir.”

 

“Yurtdışında çok iyi yapıyorlardır diye bir denemelik aldığım şeyin gelmesi 8 hafta sürdü, müthiş olacak vb. dediler, kafaya bir taktılar ben böyle çirkinlik görmedim. Türkiye’de yaptıran ünlülere bakınca baya sağlam isler çıkarmışlar, sanırım Türkiye’ye gelip denemek lazım emin olamadım.”

“Yukarıdaki entry için birçok mesaj geldi. Tavsiye ediyor muyum? Gibi sorulardı. Öncelikle Protez Saç Uygulaması benim hayatımı kurtardı resmen. Kafamdaki kocaman ameliyat izi yüzünden saç uzatmak ya da şapka bere takmak yerine, o bölgeye uygulanan protez ile istediğim modeli kullanabiliyorum. Gerçekten büyük rahatlık oldu benim için. Kellik sorunu yüzünden kullanan insanlar da tanıyorum, sizi bambaşka birine dönüştürüyor; hem de çok kısa sürede. “

 

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Şarkıcı Mustafa Ceceli’nin Saçları:

Protez Saç Uygulamasından yararlanan ünlülerden biride Mustafa Ceceli. Erken yaşlarda saç kaybı sorunuyla yüz yüze gelen Mustafa Ceceli şöhretini kötü yönde etkilememesi açısından en garantili ve etkili sonuç veren Protez Saça Başvurdu. İşte Mustafa Ceceli’nin eski hali ve yeni protez saçları:

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

 

Oyuncu Nuri Alço Saçları:

Emektar oyunculardan Nuri Alço’da zaman içerisinde saç kaybı problemiyle yüz yüze gelen ünlüler arasında. Bu durum hem iş hayatını hem de kişisel hayatını rahatsız etmiş olacak ki kendisi de Protez Saç uygulamasında çare arayanlardan olmuş. Sonuç ise gayet başarılı gözüküyor.

İşte Nuri Alço‘nun  eski hali ve yeni protez saçları:

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

Stil Danışmanı Kemal Doğulu’nun Saçları:

Kemal Doğulu’ da saç problemleriyle karşı karşıya kaşan ünlüler arasında yer almakta. Genç yaşlarda genetik sorunlardan ötürü saç kaybı yaşayanlardan. Birçok tedavi yöntemi denemesine rağmen genetik dökülmelerle baş edemeyen ve hayatını etkileyecek noktalara gelen Kemal Doğul çareyi Protez Saç Uygulamasında buldu. İşte Tasarımcı Kemal Doğulu’nun Protez Saçları:

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

 

Şarkıcı Oğuzhan Koç’un Saçları:

Protez Saç yaptıran ünlüler arasında en iyi görünümü yakalamışlardan biri olan Oğuzhan Koç da maalesef ki saç kaybı sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. 2015 yılında baş edemediği saç kaybı problemine Protez Saç yöntemiyle kesin sonuca kavuşturmuştur. Ve bu sayede sempatik ve yakışıklı görüntüsünde bütünlüğü yakalamıştır.

işte Oğuzhan Koç’un eski hali ve yeni protez saçları:

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

 

Protez Saç Fiyatları 2018 ve Protez Saç Sonrası Bakım Ücretleri

 

Çağımızın yegâne sorunlarından olan Saç Dökülmesi. Dış görünüşümüzde ki bütünlüğü sağlayan saçlarımız kadın, erkek fark etmeksizin oldukça önemli bir unsur. Günümüzde özellikle erkeklerin oldukça mustarip olduğu sıkıntıların başında geliyor. Saç dökülmesi maalesef insanları sosyallikten uzaklaştırmakta ve psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Bu soruna üretilen uygulamaların arasında en popüler olanları Saç Ekimi ve Protez Saç Uygulaması. Fakat Saç Ekimi Protez Saç kadar kaliteli sonuçlar vermemekte. Özellikle saçsız bölge büyük ise saç ekimi maalesef çim adam olmaktan öteye gitmemekte. Fakat son zamanların popüler uygulaması olan Protez Saçlar ünlüler başta olmak üzere birçok kişinin tercihi haline gelmiştir.

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

2018 Protez Saç Fiyatları

2018 yılında bir çok protez firması fiyatlarına zam yaptı özellikle büyük firmalarda bu zamlar neredeyse %20’yi buldu. Tabi ki birde protez saç sonrası bakım ücretleri de arttı. Özellikle protez saç bakım ücreti ortalama fiyatı 2018 yılı itibariyle minimum 50 TL ile 110 TL arasında değişmekte. Bu bakım ücretine saç kesimi bantların yenilenmesi, protez bakımı ve saçsız alının temizliği dahil.

Peki gelelim internet üzerinde artık 350 TL ye bile yapıldığı iddia edilen protez saçların fiyatlarına. Aslında söyle başlamak gerekiyor. Protez Saç Uygulaması yaptırırken saçın ömrü ve protez saç kalitesi her şeyden önemli. Bu nedenle bilindik protez saç firmalarını tercih etmeniz gerekmekte. Ucuz diye aldığınız protez 3 ay içinde kafanızda kirpi şeklinde durabilir. Sonra bunun rezilliği sizi daha fazla üzecektir.

Peki 2018 yılı protez fiyatları neler? Neredeyse Türkiye’de 100’den fazla protez saç merkezi bulunmakta. Bunların hepsi ayrı ayrı fiyatlar vermekte. Piyasada ilk sırada olan bir kaç firmanın protez ücreti ise 3.000 TL den başlamakta ve 6.500 TL civarına kadar çıkmakta.

Bilindik ve tercih etmeniz gereken protez saç firmaları ise Neohair, Novahair, Hdc Hair ve Hairlife gibi eski ve köklü saç protezi firmalarıdır. Bu firmalar genellikle ünlülerin protez saçlarını da yapmaktadır. Bu nedenle ilk tercihler arasında olabilir.

 

Protez Saç Uygulaması Hakkında Bütün Detaylar!

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz