02122962626
  Randevu

Protez Saç Uygulaması Ve Saç Ekimi Uygulaması Arasındaki Farklar

Protez Saç Uygulaması Ve Saç Ekimi Uygulaması Arasındaki Farklar

Protez saç uygulaması ile saç ekim yöntemleri arasında, birçok fark bulunur. Farklı durumlarda kullanılan bu yöntemler, kişinin isteğine kalmış tercihlerdir. İki yöntemin de birbirini tamamlayan yönleri bulunur. Kişinin beklentileri ile ilgili olan uygulamalardır.

 

Protez Saç Uygulaması Ve Saç Ekimi Uygulaması Arasındaki Farklar

Protez Saç Uygulaması İle Saç Ekim Yöntemlerinin Karşılaştırılması

İki yöntemin de birbirini tamamlar nitelikte, avantajları bulunur. Kişinin beklentilerine hangi yöntem hizmet edecekse, tercih o uygulamadan yana olacaktır. Saçsız olan bölgeyi saç çıkarmak adına, operasyon geçirmek istemeyen kişiler için, saç protezi önerilir. Saç ekim yöntemlerinin hemen hepsinde, bir operasyon söz konusudur. Bazı saç ekim yöntemlerinde, operasyon sonrası, hafif kesikler yer alacaktır. Fakat bu kesiklerin iyileşmesi fazla zaman almaz.

Saç ekimi ile protez saç uygulama yöntemleri arasındaki temel farkları sıralamak mümkündür:

  • Saç ekim yöntemlerinde operasyon ile canlı saç kökleri, saçsız bölgeye belli yöntemlerle dikilir. Protez saç uygulamalarında, operasyon ile dikim işlemi olmaz. Kişiden alınan saç örnekleri, aslına uygun bir şekilde, özel protez stüdyolarında yapay olarak hazırlanır. Bu saçlar, kişinin saçsız olan baş derisine yapıştırılır. Bazen de bütün bir baş derisine uygulama yapılır.
  • Saç ekim yöntemleri sayesinde, kişide uzun ömürlü saçlar oluşur. Dökülse bile yenileri çıkar. Canlıdır, doğal bir yapıdadır. Saçlar, kişinin kendi saçlarıdır.  Protez saçların ömrü uzun değildir. Belli aralıklarla, yenilemek gerekir. Bunların haricinde, saça bakım yaptırılması gerekir.
  • Saç dayanıklılığı bakımından da bazı farklar bulunur. Saç ekim uygulamalarında oluşan saçlar, artık kişinin kendi saçlarıdır, dayanıklıdır. Protez saçlar ise, fazla çekmeye, sıcak su ile yıkamaya karşı dökülebilen ve yapısını bozabilecek saçlardır.

Rahat ve Acısız Saç Kazanmak İsteyenlerin Tercihi

Rahat ve acısız saç kazanmak isteyenlerin tercihi, protez saç uygulamaları olmaktadır. Protez saçlar, sundukları rahatlık sayesinde, kişinin sosyal ve spor hayatından geri kalmasına engel olmayacaktır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz