02122962626
  Randevu

Protez Saç Uzar Mı?

Protez Saç Uzar Mı?

Günümüzde kelleşen insanların sayısı gittikçe arttığı için hem doğal duran hem acısız sancısız yapılabilen protez saça rağbet oldukça fazladır. Hatta ünlüler bile özellikle protez saçı tercih edebiliyorlar. Dışarıdan bakıldığı zaman protez saçı kendi saçınızdan ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Protez saçın çok tercih edilme nedenleri:

  • Protez saç yapımı cerrahi müdahale gerektirmez
  • Uzun süre kullanılabilir
  • İstenildiği şekil verilebilir
  • Kestirilebilir

Bu özelliklerinin yanında protez saç insanın ana saçı olmadığı için uzama göstermez. Fakat birçok insanın yaptırabileceği bir uygulamadır.

Protez Saç Uzar Mı?

Protez Saç Peruk Değildir

Protez saçı peruklarla karıştırılmaması gerekir. Protez saçta gerçek insan saçı kullanılır ve doğal bir görüntü vardır. Protez saç ölçü alınarak kişiye özel imal edilir. Peruklar ise standart kalıptadırlar ve sentetik saçlardan yapılırlar. Peruklar parça halinde olmazlar. Protez saçlar ise istediğiniz bölgeye parça olarak kullanabileceğiniz bir saçtır. Yapıştırılarak kullanılması deniz, rüzgâr, yağmur, güneş gibi yerlerde rahatlıkla kullanılabilme imkânı tanır. Yapışkanları uzun ömürlü olsa da belli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Yapışkan malzemelerini protez saçı yaptırdığınız yerden ulaşabilirsiniz. Bunlar yıkanabilir, fön çekilebilir özelliktedirler. Ömürleri ise kullanım şekline ve kullanılan malzemeye değişiklik gösterse de 6 ay ile 2 yıl kullanım ömrü bulunur. Saç ekimine göre acısız, ağrısız ve kısa sürede kullanılabilen bir saçtır. Fiyatının da makul olması herkesin gönüllerini fethetmiştir. Protez saçlar için  ilk öce ölçü alınır ve daha sonra protez saçı imalat aşamasına geçilir. Daha sora üretilmiş olan protez saç denenir ve kesim, boyama, şekillendirme işlemleri yapılır.

 

Protez Saçın Uzaman Özelliği Var Mıdır?

Protez saçların yıpranıp saç düğümleri çözülmedikçe kolay kolay dökülme olmaz. Temiz kullanan, saçları tararken ve şekillendirirken dikkat eden birisi protez saçı uzun süre kullanabilir. Kullanıcı hatasının yanında kullanılan malzeme de çok önemlidir. İyi düğümlenmiş sağlam, kaliteli, orijinal protez saçlarda dökülme olmaz. Protez saç gerçek insan saçından yapılsa da sabit kalan bir modeldir. Çünkü saç hücreleri yoktur ve uzamazlar. Protezde kullanılan saçlar kendi saç derinizden bağımsız olarak örüldükleri için sabit kalırlar. Saçlar gerçek deri görünümlü şeffaf hava alabilen bir tabakaya düğümlenmiştir. Yeni yaptırdığınız protez saçı istediğiniz gibi kesim yaparak aynı modeli uzun süre kullanabilirsiniz. Yani tekrar kesime gerek duymazsınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz