Protez Saç Ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar- Saç Protezi
02122962626
  Randevu

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler hangi yöntemi uygulamak gerektiği konusunda kararsız kalmaktadırlar. Saç ekimi ve protez saç uygulaması iki farklı uçta yer alan yöntemlerdir. Birbirleriyle benzerlikleri yoktur. İnsanların bu uygulamaların tercihleri noktasında kararsız kalmaları kaçınılmazdır. Uzmanlar bile bu anlamda ikiye ayrılır. Kimisi saç ekimini desteklerken kimisi de saç protezi uygulamasını desteklemektedir. İki yöntem de aynı amaca yöneliktir. Fakat uygulama şekilleri ve etkileri farklıdır.

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Protez Saç- Saç Ekimi Uygulaması Tanımı

Protez saç uygulamasında yapay saç kullanılmaktadır. Bu yapay saçlar saç sorunu bulanan bölgeye yapıştırma, boncuk ya da klips yöntemleriyle yerleştirilir. Ağrısız bir sistemdir. Fakat ömrü kısadır. Saç ekiminde ise, belli bir bölgeden alınan saçların saç problemi olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Ömrü uzun ve doğal bir yöntemdir.

Protez Saç İle Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Saç ekimi ile protez saç arasında temelde farklar çok fazladır. Saç ekimi uygun koşullarda ve uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde ömür boyu kullanılmaktadır. Buna karşın protez saçın ömrü en fazla 2 yıldır. Protez saçta kullanılan malzeme yapay malzemeden oluşur. Saç ekiminde gerçek saç kökleri kullanılmaktadır. Saç ekiminde özel bir bakıma ihtiyaç duyulmazken protez saçta durum böyle değildir. Belirli aralıklarla bakım yapmak şarttır. Yapım süreleri açısından da farklılıklar mevcuttur. Protez saç da bekleme süresi kısadır fakat saç ekiminde bekleme süresi uzundur. Protez saçta ortaya çıkan sonuç kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterirken saç ekiminde gerçek saç kökleri kullanıldığı için tamamen doğal bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Protez saç herkese uygulanabilmektedir. Saç ekimini her kişiye uygulamak mümkün değildir. Şeker hastalığı gibi hastalıklar da saç ekimi yöntemi uygulanmamaktadır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz