02122962626
  Randevu

Protez Saç Yapılırken Acı Hissi Oluşur Mu?

Protez Saç Yapılırken Acı Hissi Oluşur Mu?

Protez saç, çağımızın giderek artmakta olan saç dökülmesi problemi için geliştirilmiş olan bir çözüm yöntemidir. Saç dökülmesi kişide psikolojik problemlere ve buna bağlı olarak öz güven eksikliğine sebebiyet verebilmektedir. Saç dökülmesine bağlı fiziksel değişime uğrayan kişi çözüm amaçlı birçok yönteme başvurmaktadır. Çözülemeyen durumlarda ise devreye protez saç fikri girer. Bu yöntem kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Saç protezi yaptıranlar:

  • Saç hastalığı nedeniyle saçı dökülenler
  • Kemoterapi gibi ağır tedaviler görenler
  • Yaşlılık nedeniyle saç dökülmesi yaşayanlar
  • Daha gür saçlara sahip olmak isteyenler

Saç protezi uygulaması hemen her insan tarafından kullanılan yöntemler arasındadır.

Protez Saç Yapılırken Acı Hissi Oluşur Mu?

Protez Saçın Hazırlanma Aşaması

Saç dökülmesinden şikayetçi olan kişi öncelikle bir protez saç merkezine başvurur. Orada yapılan belli tetkikler sonrasında işlem süreci başlar. Öncelikle yapılacak protez saçın kalıbı için kişiden ölçüler alınır. Bu işlem insan derisine yakın bir suni derinin üretilmesi için gereklidir. Protez saç kendi içinde gözenekleri olan suni derinin üzerine işlenecektir. Bu da saçın doğal görünmesini sağlayacaktır. Deri için ölçü alındıktan sonra kişiden saç numunesi de alınır. Saç numunesine göre rengi ve saç teli bakımından en uygun olan saç telleri suni deriye işlenecektir. Bütün işlem boyunca doğal görünümden uzaklaşmamak esas alınmaktadır. Bu durumun protez saçı yapan merkezlere göre değişebileceği asla unutulmamalıdır. Bu anlamda da en büyük avantaj protez saç işleminin istenildiği zaman sonlandırılabilmesidir.

 

Protez Saçın Uygulanma Aşaması

Bu aşamada kişiye göre hazırlanmış olan protez saçın bölgeye yerleştirilmesi gerçekleşir. Yerleştirme işlemi sağlık açısından uygun yapıştırıcılar seçilerek yapılır. Bu esnada kişiyi rahatsız edecek ağrı ya da acı söz konusu olmayacaktır. Protez saçın uygulanmasından sonraki birkaç gün aşırı derecede olmamak şartıyla kaşıntı olması normal kabul edilebilmektedir. Saç tellerinin eklendiği suni deri insan derisinin doğal yapısı örnek alınarak üretilmektedir. Havayı, suyu geçirebilen ve alttaki gerçek deriye zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle uygulama esnasında da sonrasın da acı hissi uyandırmayacaktır.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz