02122962626
  Randevu

Protez Saç Yaptıracağınız Zaman Kaliteye Önem Verin

Protez Saç Yaptıracağınız Zaman Kaliteye Önem Verin

Uzmanlar tarafından iyi bir ölçülendirme ile gerçek insan saçı dokusundan olan saç protezi üretilmektedir. Saçların seyrek olan, saç dökülmesi yaşanan veya saçsız olan kısımlara özel yapıştırıcılar kullanılarak şekillendirme işlemine protez saç adı verilmektedir.

Protez Saç Yaptıracağınız Zaman Kaliteye Önem Verin

Kaliteli Protez Saçın Avantajları

Kaliteli protez saçın en önemli avantajı, uygulama yaptırmakta olan kişinin doğal saçına birebir uyum sağlamaktadır. Ayrıca kaliteli protez saç, uygulama yaptıran kişinin, ön şakak çizgisinde uygulanır ve bu sayede kendi doğal saçlarından ayırt edilemez. Kaliteli bir protez saç, istenilen her yöne taranabildiği gibi istenilen her şekle de girmektedir. Kaliteli protez saçlar, sportif aktiviteler sonrasında terden ıslanmış olan protez saç, kişinin kendi gerçek saçları ile uyumlu bir şekilde hareket etmektedir. Kaliteli protez saçın en önemli özelliklerinden biri de su ve hava geçirgenliği en üst seviyededir. Ayrıca kaliteli protez saç altyapısı, asgari incelik ve hafiflik ile imal edilir ve kullanan kişi hafiflik hissi yaşamaktadır.

 

Protez Saçın Düşük Kalitede Olmasının Dezavantajları

Uygulanan ya da uygulanacak olan protez saç, şayet düşük kalitede olur ise kullanıcısına bir takım dezavantajlar sağlayacaktır. Düşük kalitede ki protez saçın dezavantajları arasında saçların taranma yönlerinin sınırlı olması ile ön şakak çizgisinin, zaman içerisinde koyu bir hat şeklinde belirgin olması yer almaktadır. Ayrıca düşük kaliteli protez saç, seri üretim ile imal edilmekte ve bu nedenle alt yapılarında oluşan deformasyonların gizlenmesi nedeniyle çabuk parçalanabilmektedir. Düşük kaliteye sahip protez saçın en büyük dezavantajı ise içerisine sentetik karıştırılmış olmasının yanı sıra doğallıktan uzan bir görüntü sunuyor olmasıdır.

 

Protez Saç Kimler İçin Uygundur?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşayan her yaştan kişi için uygun olan protez saç uygulaması, kadın erkek de fark etmeksizin uygulanabilmektedir. Özellikle radyoterapi ve kemoterapi işlemleri sonrasında saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan kişilere protez saç uygulamasının yapılması, onların bu tedavi sürecini en yüksek moral ile atlatabilmeleri açısından oldukça önemlidir.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz