Protez Saç Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli? Neo Hair
02122962626
  Randevu

Protez Saç Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Protez Saç Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Protez saç yaptırırken kişilerin oldukça dikkatli davranmaları gerekir. Özellikle de belli bir kısıma protez saç yaptırılacaksa bulunan kendi saçlarında kaybedilmemesi açısından dikkatli davranılmalıdır. Çok uygun bir fiyata protez saç yapan yerlere saç yaptırılmamalıdır. Çünkü bu tür yerler uzman ekipler ile çalışmayıp kendi saçınızı da kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle uzman ekiplerin olduğu bir yere ve kaliteli bir protez saç yaptırılmalıdır. Protez saçın ömrünün uzaması kişilerin kendi elinde olan bir durumdur. Ancak yine de protez saçın yapıldığı yerden oluşabilecek nedenlerden dolayı garanti istenmelidir.

Protez Saç Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Protez Saç Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez saç uygulaması yaptırırken öncelikle saça çift düğümleme tekniğinin yaptırılması gerekir. Bu tekniğin tercih edilmesinin nedeni düğümleme yöntemi ile saçların kafaya eklenmesinin sağlanmasıdır. Profesyonel şekilde düğümlenmemiş protez saç uygulamasında bir süre sonra dökülmeler meydana gelmeye başlıyor. Protez saç uygulamasının yaptırıldığı yerden kesinlikle garanti belgesi alınmalıdır. Bu sayede herhangi bir olası durumda saçınız garanti altına alınmış olur. Protez saç için yaptırılacak olan bakım ücretlerinin çok fazla istenmemesi için protez saçın yaptırıldığı yerle bu konunun önceden konuşulması gerekir. Bu sayede daha uygun ücretler ile bakım işlemi yaptırılabilir.

 

Protez Saçın Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Protez saçın uzun süreler kullanılabilmesi için uygun olarak üretilmesi gerekir. Kaliteli protez saç uygulamasına gerçek saça uygulanan bütün işlemler yapılabilir. Ancak kaliteli olmayan saçlara bu uygulamanın yapılması mümkün değildir. Üstelik bu saçlar kısa bir süre sonra kötü bir görünüme kavuşarak bozulmaya başlar. Bu nedenle de kişiye özel yapılan protez saçın kişinin kendi saçları ile aynı özelliklere sahip olması gerekir. Protez saçın hava ve su geçirme özelliğinin olması gerekir. Bu sayede cildin rahat bir şekilde nefes alması sağlanarak saçlar istenildiği şekilde temizlenebilir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz