02122962626
  Randevu

Protez Saç Yaptırma Yaşı

Protez Saç Yaptırma Yaşı

Günümüzde kelleşme oranı giderek artış gösterir ve insanları sosyolojik, psikolojik, ruh sağlığı gibi birçok yönden olumsuz etkiler. Kelleşme en fazla erkeklerde görülse de kadınlarda da ortaya çıkan bir durumdur. Yaygın olan kelleşme sorununa birçok çözümler bulunmuştur. Bu çözümlerden birisi de protez saçtır. Bu saç uygulamasını yaptırabilmek için belli bir yaş sınırının geçilmiş olması gerekiyor.

Protez Saç Yaptırma Yaşı

Protez Saç Nedir?

Protez gerçek insan saçından yapılmış, ölçü alınarak ve yapıştırılarak yapılan, estetik görünüm elde etmek için yapılan bir üründür. Doğal durduğu için kendi saçınızdan ayır etmek neredeyse imkânsızdır. Kenarlarında gerçek deri kullanılırken ortasında naylonsu malzemeden yapılır. Deri olan kısımlarına yapıştırıcı sürülür ve sudan, sıcaktan, terden etkilenip çıkmaz. Bu saç uygulamasını yaptıran kişiler genelde:

  • Saç kıran hastalığı geçirenler
  • Kemoterapi tedavisi görenler
  • Saç hastalığı nedeni ile saçı seyrekleşen insanlar
  • Yaşa dayalı olarak kelleşme sorunu yaşayan insanlar

Yaşa bağlı olarak kelleşme sorunu yaşayan insanlar protez saç uygulamasını 40 yaşından sonra yaptıran insanlardır.

 

Protez Saç Nasıl Yapılır?

Protez saç yaptırmaya karar verdiyseniz ilk önce protez saç yapan yerlere başvurmanız gerekiyor. Başvuru sonucunda randevu alınır ve belirtilen tarihte firmaya gidilir. İlk önce yaptırmak istediğiniz alan gösterilir. Bu alan tek ya da birden fazla bölümlerden oluşabilir. Gösterilen alan ilk önce kalem ile 4 parçaya ayrılarak çizilir ve mezro yardımı ile ön, arka tüm bölgeler tek tek ölçülür. Ölçüm işlemi bittikten sonra protez saçın imal edilmesi için firmaya gönderilir. Müşteriye protez saçın imalatı bitene kadar tekrar çağrılması için bir tarih verilir. İmalatı bitince müşteri tekrar çağrılır ve protez saç takılarak provası yapılır. Bundan sonraki işlem kuaföre kalıyor. Kuaför gerçek saç renginize göre boyar ve istediğiniz şekilde kesilerek şekillendirir.

 

Protez Saçı Yaptırmanın Yaş Sınırı Var Mı?

Protez saç ilaçsız, iğnesiz bir uygulama olduğu için genellikle yaş sınırı aranmaz. Fakat 18 yaş küçük çocuklarda ebeveyn imzası ya da izni gereklidir. 6 yaşından öncesi çocuklara ve cilt hastalığı olan kişilerde saç protez önerilmez. 12 yaş sonraki tüm bireylerin kullanabileceği bir saçtır.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz