Hangi Yöntem Daha Avantajlı- Protez Saç, Neohair
02122962626
  Randevu

Hangi Yöntem Daha Avantajlı?

Hangi Yöntem Daha Avantajlı?

Dökülen saçlara yönelik olarak uygulanacak tedavi yöntemleri arasında genelde iki yöntem ortaya çıkmaktadır. Bu  yöntemler Saç ekimi ve protez saç uygulamasıdır Saç ekiminde uygulanan teknikler saç kökünü yeniden canlandırmaya yöneliktir.  Ölü deriyi ve hücreleri canlandırmak amacı ile uygulanan bu işlemde kökleri yeniden canlandırmak için özel üretim ilaçlar kullanılır. Bunun ardından iğne yöntemleri ve medikal cihazlarla ile hücrelere tek tek aşılama yapılarak hücrelerin canlanması sağlanır.

Hangi Yöntem Daha Avantajlı?

Yeni Bir Yöntem Olan Protez Saç Yöntemine İlgi Artıyor

Diğer teknik olan protez uygulamaları ise oldukça basit ve acısız sancısız bir yöntemdir. Saçınızda uygulanacak alanın belirlenmesi ve kafa yapınızın kalıbı çıkarıldıktan sonra saçtan bir numune alınır. Bu aşamadan sonra sadece beklenir. Uygun numuneye göre saçların bulunmasının ardından protez saç hazırlanır ve son derece basit bir yöntem ile uzman eşliğinde saçta uygun alana yerleştirilir. Bu yöntem saç ekimine göre kullanım rahatlığı açısından daha fazla tercih edilmektedir.

Bu Uygulamaların Sağladığı Avantajlar

İki yönteminde birbirine göre avantajlı olduğu kısımlar vardır. Saç ektirme işlemi, protez saç uygulamalarına göre maddi açıdan biraz daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Tabi bu noktada ekim yapılacak merkezin çok iyi araştırılması ve seçilmesi gerekmektedir. Ama genel olarak fiyatları proteze göre daha uygundur. Protez saç uygulamaları, gelişen teknolojiye bağlı olarak saç ekiminden daha sonra geliştirilen bir yöntemdir. Yüzde yüz başarı sağlayan bu teknik saç ekimine göre oldukça acısız geçmektedir ve fiyatları biraz daha maliyetlidir. Saça uygun numunenin bulunması işlemi bazı durumlarda değişmekte ve yurt dışına kadar numuneler gönderilmektedir. Yurt dışında uygun saç numunesi incelenmekte ve saç örnekleri aranmaktadır. Bulunan saç örneklerinin geri gönderilmesi ile merkezde protez saç oluşturulmakta ve kişiye uygulanmaktadır. Yeni bir yöntem olmasından da kaynaklı olarak maliyeti yüksek bir tekniktir.  Kullanım açısından avantaj sağlasa da yeterli bütçeye sahip olmayanlar için avantaj sağlamamaktadır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz