02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalı?

Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalı?

Saç ekim işleminin ardından saç köklerinin yastığa, yorgana ya da yatağa değmemesi gerekir. Bu nedenle de küçük ve sert bir yastık tercih edilmelidir. Yüzükoyun olacak şekilde kesinlikle yatılmamalıdır. Bu süre iki hafta boyunca devam etmektedir. Aynı zaman da iki hafta boyunca gömlek tarzında önü açık olan giysilerin kullanılması gerekir. Saç ekimi yapılan bölgelere iki hafta boyunca temas edilmemelidir. Bunun nedeni ise saç köküne zarar verme durumunun olmasından dolayıdır. Bu iki haftalık süreçte spor yapılmamalıdır. Aynı zamanda sauna ya da yüzme tarzındaki aktivitelerde kullanılmamalıdır. Kuaföre gidilmemelidir. Kuaför hizmetinin işlemden kırk beş gün sonra alınması gerekir.

 Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalı?

Saç Ekim Sonrasında Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Uygulama yapıldıktan sonra iki gün boyunca yıkama işlemi yapılmamalıdır. Su değdirilmesi yasaktır. Yıkama işlemi yapılırken saç köklerine zarar vermeyecek şekilde işlemin yapılması gerekir. Saç yıkama işleminden sonra kesinlikle havlu kullanılmamalıdır. Saç kurutma makinesi yardımı ile kurutma işlemi yapılmalıdır. Kafaya darbe alınabilecek olan sporlar yapılıyorsa işlemden kırk beş gün sonra yapılmaya devam edilmelidir. İşlemden sonra bir hafta boyunca aspirin kullanılmamalıdır. Aynı zamanda kan sulandırıcı olan hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Saç ekim işleminin ardından saçların çıkması dört ay gibi bir süre alabilir. Uygulamadan sonra bir ay süresince alkol kullanılmamalıdır. Bir ay boyunca her türlü spordan uzak durulması gerekir. Protez saç ile doğal saçlara kavuşun.

 

Saç Ekim Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekim işleminin ardından iki gün boyunca hastaneye gidilmesi ve ense bölgesine pansuman yapılması gerekiyor. Üçüncü günün sonunda yıkama işlemi yapılabilir. Üç gün olmadan yapılan saç yıkama işlemi doğru sonucun alınmasını zorlaştırır. İlk on beş gün boyunca mümkünse güneşe çıkmamak gerekiyor. Eğer çıkma zorunluluğu varsa kafayı sıkmayan ve yumuşak bir şapka ile çıkılmalıdır. İşlemin yapıldığı bölgenin kesinlikle darbe almaması gerekir. Kahve ve çay gibi uyarıcı özelliği bulunan maddelerin bu süre içerisinde tüketilmemesine önem verilmelidir. Aynı zaman da uyuşturucu özelliğe sahip olan ürünlerin de bu süre içerisinde kesinlikle tüketilmemesine de dikkat edilmelidir. Protez saç işlemleri sonrasında çok dikkat gerekmez.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz