02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saça Evde Bakım Yapılabilir Mi?

Protez Saça Evde Bakım Yapılabilir Mi?

<h4>Protez Saça Evde Bakım Yapılabilir Mi</h4>

Operasyon geçirmek istemeyen ve kel bölgeleri saçla kapatmak isteyen kişiler protez saça yöneliyor. Özel solüsyonla yapıştırılan saça düzenli bakım gerekiyor.

<h4>Düzenli Bakımın Önemi </h4>

Saç protezlerinin bakımı birçok açıdan önemlidir. iyi tasarlanan protez saçların yapıştırılan alandaki solüsyon özelliğinin belli aralıklarla yenilenmesi gerekir.   birkaç hafta ya da en geç iki ayda bir genel kontrol ve bakımının yapılması gerekir.  Önem verildiği zaman saçların her yerde kullanımı mümkündür.  Fön çekilebilir, solaryum, sauna gibi alanlara girilebilir, spor yapmakta da sakınca yoktur. Temizliği de doğal saçların temizliği gibi  şampuanlanarak hijyenik hale gelebilir.

<h4>Protez Saça Evde Bakım </h4>

 Protez saça evde bakım  sorusuna gelince  bunu yapmadan önce bilgi sahibi olmak ve doğru ürünleri temin etmek son derece önemlidir.   Bakım için gereken malzemeleri alırken ucuz olanlara değil kaliteli ürünlere yönelmek de ayrıca önemli bir konudur. Protez saç bakımı malzemeleri yapıştırıcı protez saç bandı, su bazlı yapıştırıcı solüsyon, özel bakım kremleri protez saç sökücü ve şampuan gibi sıralanabilir.  Bu ürünleri satın almadan önce alışveriş sitelerinde gezebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. ürün seçerken ayrıca üretim yerine çok önem vermek gerekir.  üretim yeri kötüyse ve ürün şüpheli bir alanda, belli olmayan yerde üretilmişse almamanız gerekir.

<h4>Evde Saç Protezi Bakımı Aşamaları</h4>

Evde saç protezleri aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle saç derisine yapışık olan protez saç çıkarılır ve bunun için gerektiği alanlarda çıkarıcı sprey kullanılabilir.
  • aşamada çıkarılan protezlerdeki bantlar, yenileneceği için sökülür.
  • Sökme işlemi sonrasında saç şampuanla temizlenir. Yıkama yaparken çok sert hareketler yapmamak gerekir. iyice durulamaya da özen göstermek gerekir. kalan suyun çıkması için protezi eğip bükmeyiniz ve sıkmayınız. Saç  emici havlunun içine konur ve fazla suyu yok edilir. Kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Bu durum proteze zarar verebilir. Doğal yolla kuruması önemlidir.
  • Protez saç bakımında diğer aşamada yapıştırılan alanlar traşlanır ve tam kellik sağlanır. Ayrıca proteze yapılan temizlik doğal saçlara da yapılmalıdır.
  • Hem doğal saçlar hem de protez temizlenip kurutulduktan sonra yapıştırıcı bant, kenarlara yapıştırılır ve sonrasında ön saç çizigisi baz alınarak el alana yapıştırılır. İsteğe göre taranıp şekil verilebilir.
  • Protez saç günlük bakımı da ayrıca önemli bir konudur. Her gün yıkamak zorunda olmamakla beraber saçlarınızı kirli hissettiğiniz anda proteze özel şampuan kullanarak temizlemeniz gerekir. Kirli ortamda çalışanlar için bu temizlik her gün olabilir.
  • Yağlı bir saç derisi varsa, günlük olarak protez çıkarılıp deri temizliği de gerçekleşebilir. Sonra yeniden takılır.
  • Genel bakım aralıklarının süresi iklim özelliklerine göre değişebilir. Periyotları daraltan etkenlerden biri hava şartlarının çok nemli olmasıdır. Bölge ne kadar kuruysa protezin yapışkanları da o kadar uzun süre kalır.
  • Protezinizin çıkmaması için en fazla 4 hafta süresi baz alınmalıdır. Daha sonra kendiliğinden çıkma durumu olabilir. Şiddetli rüzgar, yüzme gibi hallerde çıkması olağandır.
  • Protez saç bakımı fiyatları eğer protez merkezine yaptırılırsa 40-150 lira civarında değişebilir. Ancak evde yapılanlar daha uygun olabilir.

<h4>Protez Saç Boyanır Mı?</h4>

Merak edilen bir konu protez saç boyaması durumudur. Protez saçları kendi doğal saçlarınıza uygulanan boyalarla boyayabilirsiniz.  Yani kendi saçınıza ne uygulanıyorsa protez saça da aynısı uygulanabilir. Bunda bir risk yoktur. Ancak kaliteli boya kullanmaya önem vermek gerekir. Bu durum doğal saçlarınız için de geçerlidir. Kimyasal maddelerin yoğun olduğu ürünler yerine bitkisel içeriği ile öne çıkan malzemelere odaklanmak gerekir.

 

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz