02122962626
  Randevu

Protez Saçı Kimler Yaptırabilir?

Protez Saçı Kimler Yaptırabilir?

Protez saç, saçsız bölgeye uygulanan bir işlemdir. Tıbbi bir müdahale değildir. Özel yapıştırıcı ve ekipmanlar yardımıyla saçsız olan bölgede saç oluşturma işlemidir. Kozmetik alanda uygulanan saç protezi kalıcı olmamakla beraber doğru bir bakımla uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Saç protezinde kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit etmez. Saç protezleri gelişmiş teknoloji sayesinde birebir doğal saç görünümünün yakalanmasını sağlar. Öyle ki protez saçlar doğru bir uygulama ile yapıldıklarında doğal saçlardan ayırt edilemezler.

Protez Saçı Kimler Yaptırabilir?

Protez Saçtan Kimler Faydalanabilirler?

Protez saç her yaştan ve cinsiyetten kişiye uygulanabilir. Önemli olan kaliteli malzeme kullanılması ve tam bir ölçü alınmasıdır. Protez saç yaptıran kişiler günlük aktivitelerinde sınırlama yapmazlar. Yani protez saçla havuza girmek, duş almak, saça istenilen şekli vermek, solaryuma girmek gibi tüm aktiviteler yapılabilir. Saç protezleri su ve hava geçiren ürünlerdir. En önemli nokta kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uygulamanın uzmanlıkla yapılmasıdır.

 

Protez Saç İşlemi Tam Olarak Kimler İçin Uygundur?

Protez saç işleminden saç kaybına uğramış kişiler rahatlıkla faydalanabilirler. Bu kişiler genelde;

  • Genetik sebepli saç kaybı yaşayanlar
  • Yaşlanmaya bağlı saç kaybına uğrayanlar,
  • Yanık veya yaralanma sonucunda saç kaybına uğrayanlar,
  • Kemoterapi tedavisi sonrasında saç kaybına uğrayan kişilerdir.

Saç protezi, saçın olmamasından dolayı rahatsızlık duyan herkesin faydalanabileceği bir uygulamadır. Ancak saç protezinin belli bakımları gerektirdiği bir gerçektir. Bu bakımları yapabilmek çok önemlidir. Eğer kişiler saç protezi yaptırdıktan sonra gerekli olan bakımları yapamayacaklarsa o zaman bu işlemden uzak durmalarında fayda vardır.

Saç protezleri hiç saçı olmayan kişilere uygulanabildiği gibi seyrek saçlara ya da az bir alanda dökülme yaşamış kişilere de uygulanabilir. Saç protezinden yararlanamayacak kişiler altı yaş altındaki çocuklar ve egzama benzeri ileri derecede ve kronik cilt rahatsızlığı olan kişilerdir. Bu kişiler dışında herkes saç protezinin avantajlarından yararlanabilir.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz