02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saçın ömrü birtakım maddelere bağlıdır. Mesela; aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin, birbirlerine kıyasla ömürlerini çoğu zaman kişilerin kullanımı belirlemektedir. Aynı ürünü bir kişi 1 ayda kullanılmaz hale getirebilirken, başka bir kişi 2 sene hatta saçlarına gereken özeni göstermiş olduğundan ötürü 2,5 sene kullanabilmektedir.

Mesela; Kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4-5 yıl kullanabilmek mümkünken; doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde bu süre 10 ay ile 2 sene arasında değişmektedir. Protez saçların bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü; tercih etmiş olduğunuz sisteme ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber sizin ürünü kullanım şekliniz ve tarzınız da bu sürenin uzayıp kısalmasını belirlemektedir. Ürünü almış olduğunuz işletmedeki uzman, size bir ünitenin tahmini ne kadar süre kullanabileceğinizi söyler. Fakat bazı kötü niyetli firmalar ise bu süreyi olduğundan daha da uzun göstererek, sizi ikna etmeye çalışabilir.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Eğer protez saçınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız aşağıda yazmış olduğumuz maddeleri okuyunuz:

– Protez saçınız için bakımınızı mutlaka düzenli olarak yapmalısınız
– Protez saçınızı yıkarken protez saç için uygun olan şampuan ve saç kremlerini uygulamanız, protez saçın yumuşaklığını, parlaklığını ve diğer özelliklerini korumasını sağlayacaktır.
– Protez saçlarınızı tararken geniş dişli tarakları ve yumuşak fırçaları tercih etmenizde fayda vardır
– Protez saçlarınızı yumuşatmak ve şekil vermek için yumuşatıcı fön suyu kullanınız.
– Protez saçlarınıza fön çekerken ılık fönü tercih etmelisiniz.
– Saç protezlerinizi kaşımamaya dikkat etmelisiniz. Kaşırsanız da parmak uçlarınızla kaşımanız gerekmektedir
– Protez saçınızı yapıştırırken akma yapmayan kaliteli yapıştırıcıları tercih etmelisiniz.
– Olanağınız varsa, protez saçınızın bakımına bu işi iyi bildiğinize emin olduğunuz şirketlerle yaptırmalısınız.

Protez saçın ömrünü belirleyen esas faktör, doğru kullanımdır. Uygulayıcı firmanın önerileri doğrultusunda kaliteli ürünleri kullanan, bakımlarını zamanında ve özenle yapan/yaptıran kullanıcılar saç protezlerinin ömrünü maksimuma çıkartabilirler. Böylece hem kaliteli hem de uzun ömürlü bir ürün kullanmanın keyfini yaşarken, natürel protez saçın ömrünü uzatabilirler. Piyasadaki en kaliteli protezin (Hairplus) ömrü, ortalama 10-12 aydır.

Kullanıcının hijyenik ve özenli kullanımı, bu sürenin uzayıp kısalmasında belirleyici olacaktır.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz