02122962626
  Randevu

Protez Saçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protez Saçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protez saç, saçların seyrek olan ve hiç olmayan bölgelerine uyarlanan bir saç uygulamasıdır. Kuşkusuz kellik hem erkek hem kadın için yaşanabilen bir durumdur. Özellikle bu durum erkeklerde çok daha yaşanır bir sıkıntı olduğundan protez saç yöntemi son zamanlarda sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Protez saçlar %100 insan saçından yapılmaktadır ve tamamıyla kişiye özeldir. Bu uygulama için cinsiyet ve yaş fark etmez. Protez saç uygulamasında dikkat edilmesi gereken nokta alınan ölçüdür. Eğer ölçüler profesyonelce alınmazsa görüntü de garip olacaktır.

Protez Saçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protez Saç Uygulamasından Sonra

Protez saç uygulamasından sonra saç yıkanabilir, kuaföre gidilebilir, rahatlıkla spor yapılabilir. Kafadan düşecek bir korku söz konusu değildir. Saçlar daha sonra istenildiği şekilde kestirilebilir. Protez saç uygulaması yapıldıktan sonra kişiler aynı gün rutin hayatlarına dönebiliyorlar. Herhangi bir şekilde sosyal hayatlarından geri kalmıyorlar.

 

Saç Protezinde İlk Aşama Nasıldır?


Saç protezinde ilk aşama ölçü alımıdır. Öncelikle saçın seyrek olduğu ya da hiç olmadığı bölgeler belirlenir, bunlar parçalara bölünür. Daha sonra bu parçalar üzerinden tek tek ölçüm ve çizimler yapılır. Saçın kıvrımına kadar tüm özellikle dikkate alınarak iyi bir analiz sonrası saç protezi sipariş geçilir. Bütün bu işlemlerin profesyonel kişilerce yapılması önemli olan noktadır. En ufak bir hatada protez yanlış olacaktır.

  • Protez saç uygulaması yapılabilmesi için deride herhangi bir cilt hastalığı olmamalıdır.
  • Uygulama için mutlaka kel olmak gerekmez. Seyrek olan bölgelere de uygulanabilir.
  • 6 yaştan küçük çocuklara uygulanmaz.
  • Saç yıkanabilir, kuaföre gidilebilir, solaryum kullanılabilir.

Saç protezleri daha sonra özel bir solüsyonla yapıştırılır. Ve daha sonra da tasarım aşamasına geçilir. Protez saç kullanımı her zaman sağlık kurallarına uygun olacak şekilde kullanılmalı, gerekli zamanında temizliği gerçekleştirilmelidir. Kronik cilt hastalıklarına sahip olanlar için protez saç uygulaması önerilmez. Bunun dışında hemen herkes için saçsızlıktan kurtulma adına ciddi bir motive edici durumdur.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz