02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

Protez Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

<h4> Protez Saçlara Bakım Nasıl Yapılır? </h4>

Protez saç profesyonel uzmanlar tarafından azalan ya da dökülen kelleşmeye kadar bile gidebilen saçların yerine yenilerinin ekilmesi yöntemidir.

Protez saçın uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

<h4> Protez Saç Nedir? </h4>

Her şeyden önce protez saçın ne olduğunu bilmekte büyük fayda vardır. Protez saç uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan yüzde yüz insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemler ile üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılar ile saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmesi yöntemine denmektedir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde geri dönüşü mümkün olan bir yöntem olmaktadır. Hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik bir görüntü oluşmasını sağlayan bir yöntem olmaktadır. Protez saç sayesinde artık daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla beraber kel olmak ile mücadele ediyorsanız yeni saç ekim yöntemi ile artık sizler de gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Protez saç, dökülmenin ya da saç kaybının nedeni ne olursa olsun hiç fark etmeden kadın, erkek, genç, yaşlı herkese uygulanabilme olanağı bulunmaktadır.

Kemoterapi ve radyoterapi muayeneleri sonucunda saçlarını kaybeden bireylerin de bu uygulamadan faydalanması olası bir durum olmaktadır. Protez saç çok küçük yaşlardaki bireylere ve egzama sahibi olan kişilere yapılmaması özellikle tavsiye edilmektedir. Ki böyle talepler de bulunan bireylere uzman kişiler tarafından net çizgi çekilerek uygulamayı yapmamaya yoluna gidilmektedir. Saç protezi tıpkı bir diş teli ya da tıpkı bir göz lensi gibi olmaktadır. Bu neden ile de mutlaka ciddi şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Bu sorumluluğu alamayacak kişilere kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü gerçekten bakımı konusunda ciddi derece de hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

<h4> Saç Protezi Uygulama Aşamaları </h4>

Saç protezinden memnun kalabilmek adına bu uygulamayı kesinlikle alanında uzmanlaşmış ve oldukça deneyimli kişiler tarafından yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu nedenle en iyi araştırmalar sonucunda yaptırmanız sizlerin faydasına olacaktır. Protez saçın yerleştirme aşamasında ilk olarak ölçülendirme yer almaktadır. Ölçülendirme işlemi kesinlikle sıfır hata olmaksızın yapılması gerekmektedir. Çünkü sonraki yapılacak olan aşamalar için oldukça fazla önem taşımaktadır.

Bu aşamada saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenmektedir. Yerleştirme aşaması ikinci aşama olmaktadır. Ölçülendirme başarı yerleştirme konusunda da oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Bu sebeple dediğimiz gibi ölçülendirme aşaması oldukça önemli olmaktadır. Yerleştirme dediğimiz şey saçın bir jel yardımı ile sabitlenmesi gerekmektedir. Tasarım aşaması üçüncü aşama olmaktadır. Tasarım aşaması ise bireylerin isteklerine göre ya da yüz şekillerine göre saçların tasarımlanması demektir. Nasıl bir şekil isteniyorsa o şekil elde edilmeye çalışılmaktadır.

<h4> Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? </h4>

Kişinin cilt yapısına, diyetine ve alışkanlıklarına göre 3 ila 6 haftada bir saçlarını yaptırdıkları merkezini ziyareti ile yapılmaktadır. Bu süre genelde kişinin kuaför ihtiyacı ile saçlarının uzama süresi ile eş zamanlı olmaktadır. İlgili merkezlere gidildiği zaman protez özel çözücüler ile çıkarılır. Hem protezin hem de saçlı derinin gerekli bakımları yapılır sonrasında tekrar aynı yollardan geçerek saç derisine yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Ve özel işlem odalarında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu bakımlar sırasında isteğe bağlı olacak bir şekilde özel serum ve keratin bakımları yapılmaktadır. Bu sizin tercihinize bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Saçın canlılığını sağlamak için özel bakımların sağlanabilmesi de mümkün olmaktadır. Normal olarak kullandıkları saç bakım ürünleri protez saç bakımı içinde yeterli olacaktır. Sadece daha fazla inceleyerek seçmeleri gerekmektedir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz