02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçınızı Sıkan Modellerden Uzak Durun!

Saçınızı Sıkan Modellerden Uzak Durun!

Biz kadınlar için dış görünüş denildiğinde en önemli unsurlardan biride saçlarımızın nasıl göründüğüdür. Saçlarınıza verebileceğiniz biçimler arasında atkuyruğu bulunuyor. Özellikle yaz aylarında vazgeçilmez saç modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Severek kullandığınız saç modeli olan atkuyruğu da aşırıya kaçıldığı zaman saçlarınıza zarar verebilir. Aşırıdan kastımız ise aşırı sıkı yapılması vb. durumları içermektedir. Bu konu hakkında vereceğimiz bilgileri dikkate alarak, saçınızın çok sıktığınız at kuyruğu ile zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.

1- Saçlarınızın Kopması

Sıkı bir şekilde yapılmış olan atkuyruğunun saçlarınızın kopmasına yol açabilir. Eğer saçlarınızı çok sıkarsanız, saçlarınızı açtığınız zaman saç tellerinizin kopmasına sebebiyet verebilrsiniz. Ayrıca gün boyu sıkı bir atkuyruğu ile dolaşacak olduğunuzdan, saçlarınızın çekilmesi ile kopmaların meydana gelmesi söz konusudur. Bunun önüne geçmek açısından saçlarınızda sıkı atkuyruğu modelinden uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

2- Saç Derinizin Zarar Görmesi

Atkuyruğunun sıkı olması, saç derinizin de zarar görmesine yol açabilir. Saç derinizde kızarıklıkların oluşması, saç derinizin kötü gözükmesi ve acıya karşı aşırı hassaslaşması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple mutlaka gün içinde kullanma ihtimalinizin olduğu bu saç modelinde, saçlarınızın çok sıkılmasının önüne geçin. Olduğundan çok daha hafif şekilde atkuyruğu yaparak, saçlarınızın zarar görmesini önleyin.

3- Saçlarınızın Hava Almasının Önüne Geçilmesi

Saçlarınızın sıkı bir şekilde bağlanması, saçlarınızın hava almasının da önüne geçecek. Bunun için mutlaka saçlarınızı sürekli olarak atkuyruğu yapmamaya dikkat edin. Saçlarınızın açık olması saç diplerinin de rahatlamasını sağlayacaktır. Aynı zamanda sıkı yapılmış atkuyruğu şiddetli baş ve saç derisi ağrısını da sebep vermektedir.

4- Saç Şeklinizin Bozulması

Saç kuyruğunuzun sıkı olması durumunda, saç şeklinizde bozukluklar olacak. Açtığınızda kuyruk biçiminin saçınızda belirginlermiş olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple mutlaka atkuyruğu yaparken dikkat etmeniz gerekenler adı altında verilen bilgilere göre yapın. Saçlarınızın gevşek olması sayesinde zarar görülmesin.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz