02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Araç Gereçlerinin Temizliği

Saç Araç Gereçlerinin Temizliği

Saçlarınızı temiz olması için yıkıyorsunuz. Ancak onları kirli fırça, tarak ya da kurutucu ile kurutarak çok hızlı bir şekilde tekrar kirlenmesine neden oluyorsunuz. Çoğu insan saç fırçasını, fön makinesini ya da düzleştiricisini en son temizlediği zamanı hatırlamıyor.

Burada sizlere saç araç gereçlerinin temizliği konusunda basit yöntemler anlatacağız. Bu yöntemler ile saç araç gereçlerinin kullanım ömrünün uzun olması sağlanacaktır. Bunun yanında temiz saç araç gereçlerinden daha etkin yararlanabileceksiniz.

Saç araç gereçlerinin temizliği, Saç araçları Neohair İstanbul

Saç araç gereçlerinin temizliği, Saç araçları Neohair İstanbul

Saç Araç Gereçlerinin Temizliği, Fırça ve Tarak Temizliği

Saç fırça ve tarak tellerinin arasında çok fazla saç teli koparak kalmaktadır. Bu saç tellerinin arasına sıkışan toz, saç spreyi, saç derisinden gelen yağlar, diğer ürün artıkları, mikroplar, etrafta uçan diğer rastgele parçacıklar. Sizle saç araç gereçlerinin temizliğini yapmadığınız süre zarfında bu kirlilikte araç gereçler ile tertemiz yıkanmış saçlarınıza bunlar ile saçlarınızı taramaktasınız

Adım 1: Uzun, ince bir aleti (sıçan kuyruğu tarağı veya bir çift kapalı makas) alın, fırçanın içindeki tüm sıkışmış saçların altına kaydırın ve kılların arasından gevşetilene kadar yavaşça yukarı doğru itin.

Adım 2: Sıcak su dolu kaba bir miktar temizleyici şampuan dökün.  Eski bir diş fırçası ile tarak tabanındaki birikintiden yavaşça temizleyin.

Adım3: Fırça ve taraklarınızın kurumaya bırakın. Hızlı kurutma yapmak için bir fön makinesi kullanın.

Saç Aksesuarları Temizliği

Saç bantlarınızı, saç bağlarınız ve saç tokalarınız bunlarda sürekli kullanılmaktadır. Kullanılmadığı süre içinde çantanızda ya da sağda solda atılmış bir şekilde bulunmaktadır. Ayrıca  kullandığınız saç ürünlerinin birikimi, dışarıdan gelen ter ve kirlilik de var. Bu saç araç gereçlerinin temizliği için hepsini sıcak su ile dolu bir kabın içerisine birkaç damla şampuanla dökülerek tüm aksesuarı nazikçe ovalayın ve ardından bir havlu üzerinde kurutun.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz