02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Aşısı Nedir

Saç Aşısı Nedir

Saçlarımız, dış dünya ile en fazla haşır neşir olan organlarımızın başında geliyor. Dış etkenlere en fazla maruz kalan organlarımızdan biri de dolayısıyla saçlarımız. Saçlarımızda dış etkenlere bağlı sorunlar görülebiliyor. Hava kirliliği, stres gibi sorunlar, saç problemlerinin oluşmasına sebep oluyor. Saç sağlığı bozuluyor ve insanların saçları dökülebiliyor veya cansız bir görünüme sahip olabiliyor. Bu sorunlar için saç aşısı yapılması gerekir.

Saçların cansız görünümü ve hacim kaybı için uygulanabilecek yöntemler var. Maskeler bunların başında geliyor. Saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlayan maskeler, dış etkenlerin etkilerini büyük oranda ortadan kaldırıyor. Fakat saç dökülme sorununa karşı pek etkili olamıyorlar. Bu sebepler artık saç aşısı kullanılıyor.

Saç Aşısı, Saç Aşısı nedir? Neohair İstanbul, Protez Saç

Saç Aşısı, Saç Aşısı nedir? Neohair İstanbul, Protez Saç

Saçlara Aşı kullanımı

Saç aşısı, kişinin kök hücrelerinin kafa derisine nakledilmesi anlamına geliyor. Tıp alanında büyük mesafeler alınmasını sağlayacağı düşünülen kök hücreler, saç sağlığı için de yeni bir dönemi başlatıyor. Sağlığını kaybetmiş olan saç ve saç derisi hücreleri, kök hücre nakli sayesinde yeniden canlanıyor. Bu da dış etkenlerden kaynaklanan dökülmeye bir çözüm fırsatı sunmuş oluyor.

Saç ekimi öncesinde sıkça kullanılmaya başlanan aşı, gelecek için büyük umut vaat ediyor. Saçların belirli bölgelerden alınıp kafa derisine nakledilmesinde karşılaşılması mümkün pek çok sorun da ortadan kalkacak gibi duruyor. Kök hücreler, vücudun herhangi bir yerinden saç hücreleri alarak saç plantasyonu yapılmasını gereksiz kılacakmış gibi görünüyor.

Bu aşı, dökülme problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor. Saç dökülmesi ister dış faktörlerden ister genetik sebeplerden dolayı gerçekleşiyor olsun, saç aşısı dökülmelerde oldukça etkili sonuçlar sağlıyor. Saç hücrelerini kalıcı olarak yeniliyor ve yenilenen bölgelerde saç dökülmesi yaşanmasını engelliyor. Hatta o kadar etkili oluyor ki, yakın zamanda saçkıran hastalığını da tarihe karıştıracak gibi görünüyor.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz