02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Bakım Ürünleri Kullanılmalı Mı

Saç Bakım Ürünleri Kullanılmalı Mı

Saçların dolgun ve hacimli görünmesi herkesin ortak temennisi. Bunun için sağlıklı ve kuvvetli saçlara ihtiyaç var. Sağlıklı saçlara sahip olmak için de saçlara bakım yapmak gerekiyor. Yakın zamanda çıkan bir inanış, saçların bakım yapılmadan çok daha sağlıklı olacağını söylüyor. Ama atalarımızın sözüne kulak verelim: Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. Bu bağlamda saç bakım ürünleri saçlarınızı besleyecektir.

Aslında hepimiz farkında olmadan saçlarımıza bakım yapıyoruz. Bu bakımın doğru olup olmadığını araştırmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde sağlıklı saçlara sahip olabilir, istediğimiz görünüme kavuşabiliriz. Kullandığımız saç bakım ürünlerini kendi saç tipimize uygun olarak seçmeli, böylece saçlarımızın sağlığını korumalıyız. Söylenenlerin aksine, saç bakım ürünlerini kullanmalı ve saçlarımıza bakım yapmalıyız.

Saç bakım ürünleri, Saç bakımı, Neohair İstanbul

Saç bakım ürünleri, Saç bakımı, Neohair İstanbul

Kullanılan saç bakım ürünleri

  1. Şampuan

En sık kullandığımız saç bakım ürünleri şampuanlar. Saçlarımızı yıkarken kullandığımız şampuanlar, saçlarımızın en haşır neşir oldukları ürünler. Saç tipimize uygun seçtiğimiz takdirde, gerekli saç bakımının büyük bir kısmını da şampuanlar halleder.

  1. Saç Kremleri

Saçların beslenmesi ve kolay taranması amacıyla her yıkamadan sonra kullanılması gerekir. Saç kremleri de saç tipine uygun olarak seçilmelidir. Böylece saçları yumuşak ve parlak hale getirir.

  1. Yağlar

Saçlar bir takım sebeplerden dolayı besinsiz kalıp zayıflayabilir. Gerekli besinlerin dışarıdan ilave edilmesi adına saç bakım yağları kullanılabilir. Her probleme uygun bir saç bakım yağı bulunur. Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, lavanta yağı ve benzeri yağlar, saç bakımı amacıyla kullanılır.

  1. Maskeleri

Saçlara düzenli aralıklar ile bakım maskesi yapılmasında fayda var. Saçların zamanla kaybettiği hacmi geri kazanması, beslenmesi, dolgunlaşması ve saç derisinin canlanması için belirli düzenlerle saç bakım maskeleri yapılmalı. Bu maskeler dışarıdan alınabildiği gibi, evde doğal malzemelerden de üretilebilir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz