02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Boyasının Solmasını Engelleme Yolları

Saç Boyasının Solmasını Engelleme Yolları

Saçını boyayarak günlük trendlere ayak uydurmaya çalışan kadınlar için, uçuk renklerin trend olması adeta bir kabus. Çünkü bu renkler saçlara uygulandıktan sonra, maksimum iki yıkamanın ardından solup gidiyorlar. Rengin trend olmasını sağlayan parlaklığı ve canlılığı kayboluyor. Bu da bir hayli sinir bozucu bir durum. Saç boyası yıkadıkça akabiliyor. Bunun olmaması için yapılması gereken şeyler bulunuyor.

Saç boyasının solmasının temel sebebi, saçları yıkarken kullanılan sert ve kireçli sular. Bu sular boyanın akmasına ve renginin solmasına sebep oluyor. Ayrıca kullanılan şampuanın boya rengi koruyucu özelliğinin olmaması da aynı etkiyi yaratıyor. Bunlara ek olarak, düzleştirici, maşa hatta güneş ışığı, saçların solmasına sebep olabiliyor.

Saç boyası, Saç boyasının akmaması için neler yapmalı, Neohair İstanbul

Saç boyası, Saç boyasının akmaması için neler yapmalı, Neohair İstanbul

Saç Boyası Nasıl Korunur

Tüm bu olumsuz etkilerin ortasında, çok sevdiğiniz saç rengini korumanız mümkün mü? Sevindirici bir şekilde evet. Doğanın tüm olumsuz şartlarına, güneşin sıcaklığına ve suyun sertliğine rağmen saç renginizin ilk günkü canlılığını ve parlaklığını koruyabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygun saç bakım ürünlerini kullanmak.

Piyasada boyalı saçların rengini ve parlaklığını koruduğunu söyleyen pek çok ürün var. Bu ürünler alınırken içeriğine dikkat edilmesi gerekiyor. Alınan ürünün antioksidan içeriğe sahip olması gerekiyor. Bu özelliği sayesinde ürün, saç renginin solmasının önüne geçiyor. Hatta parlaklığını da tam olarak korumasını sağlıyor.

Saç boyasının rengini ve parlaklığını korumak için şampuanlar, saç kremleri ve bakım maskeleri bulunuyor. Bunların tamamının birbiri ile uyumlu şekilde seçilmesi gerekiyor. Bazı firmaların saç rengine özel koruyucu kremleri de bulunuyor.

Doğru ürünler kullanıldığı takdirde, saç boyasının ömrü 30 yıkamaya kadar çıkabiliyor. Bu gerçekten son derece yüksek bir sayı. Eğer saçlarınızın rengini ve canlılığını korumak istiyorsanız, antioksidan içerikli saç bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz