02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Cilası Nedir

Saç Cilası Nedir

Saç ile ilgili üretilen kozmetik ürünlerin ardı arkası kesilmiyor. Saç kremleri ve maskelerinin hayatımızı kuşatmasına yeni yeni alışmış iken, şimdi de saç cilası ortalığı kasıp kavuruyor. İnternette ve tartışma forumlarında sürekli olarak saç cilasının ne olduğu, uygulama sonuçları paylaşılıyor. Saç cilaları nedir sorusunu açıklığa kavuşturmanın tam vaktidir diyebiliriz.

Cila, genel anlamda parlatmak amacıyla uygulanan bir metottur. Hayatın kalan kısmında parlatmak anlamında kullanılsa da saç cilaları, cilanın kelime anlamını tam karşılamaz. Saç cilaları boya, röfle gibi uygulamaların ardından yapılır. Esas amacı, boy ve röfle işlemlerinden sonra oluşan renk farklılıklarını gidermektir. Bunun yanında bu işlemler sonucu yıpranan saçların onarılmasına da yardımcı olur.

Saç cilası, Saç cilaları, Neohair İstanbul

Saç cilası, Saç cilaları, Neohair İstanbul

Saç Cilası Nereden Alınır

Saç cilaları, uzun süreli kullanılabilen bir yöntem değildir. Birkaç yıkama sonucunda etkisini kaybettiği için tekrarlanması gerekir. Özellikle çabuk akan saç renklerinden sonra uygulandığında, saç rengini korumaya yardım ettiği için tekrarlanması çok önemlidir. Bu yüzden saç cilaları temini, sürekli kullanım düşünülerek sağlanmalıdır.

Saç cilaları kuaförlerin de uygulamaya başladığı bir yöntemdir. Hatta birçok kuaför artık, saç boyası uygulamasının hemen ardından saç cilası da uyguluyor. Kişilerin kuaför alışkanlığı varsa, kendi kuaförlerinde saç cilaları yaptırarak belirli bir düzen oturtmaları mümkün. Fakat saç cilasına ulaşmanın tek yöntemi kuaförler değil. Kişiler, firmaların ürettiği saç cilalarını alabiliyor veya kendileri evde saç cilası yapabiliyor.

Avokado ve bazı meyveler, bal, süt vb materyaller kullanarak saç cilası üretmek mümkün. Fakat bunun için daha evvel evde bu tarz ürünler hazırlamış olmak tavsiye ediliyor. Eğer daha önce böyle bir deneyim yaşanmadıysa, firmaların ürettiği saç cilaları da kullanılabiliyor. Son derece kolay kullanılan saç cilaları kullanımı, sadece yarım saat içinde renk uyumu olan sağlıklı saçlar oluşturuyor.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz