02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Derisinde Yaranın Nedenleri

Saç Derisinde Yaranın Nedenleri

Saçlarınız aşırı derecede kaşınıyor ve yaralar oluşuyor kabuklanıyorsa sıkıntıdan stresten olma ihtimalleri yüksektir. Sadece bununla da sınırlı değil egzama sebebi de olma ihtimali vardır. Egzama derinin yara olarak veya kabuklaşarak aşırı kaşıntıya sebep veren iltihaplanma gibi  ortaya çıkan bir hastalıktır.

Çölyak hastalarında Diyet yapmadıklarında sıkça görülebilir. Bu yapılmayan diyete karşı hastalığın dışa vurmasına karşılık çıkan bir şeydir.
Saç derisinde yara ve kabuklanmalara Cildiye – Dermatoloji uzmanları bakmaktadır.

Saç Derisinde Yara Tedavisi Nasıl Yapılır

Öncelikle bitkisel yollara başvurulmalı, Maden suyu ve 3 – 4 adet aspirini ezip karıştırılır iyice karıştığına emin olduktan sonra saçlarınıza bolca sürünüz. Daha sonra kullandığınız şampuanla iyice durulayınız. Fakat öncelikle benim önerim bir cildiyeye veya  Dermatoloji uzmanları ile görüşmeniz olacaktır. Bitkisel hiçbir ürünün kesinlikle zararı olduğunu düşünmeyin sadece neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerektiği için uzmana başvurmanız konusunda ısrarcıyım.

Şahsen ben Çölyak hastası olarak Diyet yaptığımda bu tür sorunlarım olmadığını düşünüyorum Çölyak hastaları Diyeti sadece glütensiz diyettir.( Zayıflama Diyeti değildir)

Saç Derisinde Kabuklanma

Saç Derisinde Kabuklanma da yara ile aynıdır tek fark biraz daha ilerlemiş olmasıdır. Bu sonuçta kesinlikle doktora görünmeniz gerekmektedir saçlarınızın dökülmesini arttıracaktır bunu kimsenin istemeyeceğini düşünüyorum.

Saç Derisinde Kabuklanma Tedavisi Nasıl Yapılır

Aynı şekilde Maden suyu ve 3 – 4 adet aspirini ezip karıştırılır iyice karıştığına emin olduktan sonra saçlarınıza bolca sürünüz.

Genel olarak yapılması gereken; Saçlarınızın bolca yıkanması gerekmektedir. En az 2 günde yıkanmalı sabun kullandıktan sonra durulanmalıdır. Kesinlikle saçınızda sabun kalmaması için saçınızı bolca su ile durulamasınız.

Saç Derisinde Yara ve Kabuklanmaya Şampuan Önerim

Isırgan otlu şampuanlar, Dermoksin Antiseborrheic Şampuanı veya Prozinc Salicade Saç Derisi Bakım Şampuanı, Kullanabilirsiniz

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz