02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks, vücuttan toksinlerin atılması işleminin kısaca söylenişidir. Vücutta genel olarak detoks uygulandığını artık herkes biliyor. Fakat saçta detoks uygulaması hakkında pek bilgi sahibi olunduğu söylenemez. Saç detoksu nasıl yapılır? Hangi ürünler kullanılır? Gelin beraber inceleyelim.

Detoks, toksinlerden arınma işlemidir. Saçlar için de bu, saç derisindeki toksinlerin atılması anlamına gelir. Hava kirliliği gibi çağımızın en büyük sorunlarından biri yüzünden saç diplerimizde toksinler birikir. Bu toksinler saçlarımıza zarar verir. Yağlanma ve kepeklenme sorunları yaratabilir. Bu sebeple saç detoksu yapılarak, saç derisinden bu toksinlerin atılması gerekir. Saç sağlığını gerçek anlamda arttıran saç detoksu, birden fazla şekilde yapılabilir.

Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

Saç detoksu, Saç detoksu nasıl yapılır? Neohair İstanbul

Saç Detoksu Neden Gerekir

Stres, hava kirliliği ve kireçli sular, doğal olarak saç sağlığını da etkiliyor. Özellikle şehir hayatı yaşayan insanlarda, kadın erkek ayrımı yapılmaksızın saç derisi problemleri artış gösteriyor. Saç dökülmesi, kepeklenme ve yağlanma problemlerinin açığa çıkması, genetik problemlerin yanında yaşanan çevreyle de ilgili. Vücuda giren toksinlerin dışarı atılması, bu problemlerin çözümüne yardımcı oluyor.

Saç detoksu uygulaması ile bu toksinleri dışarı atmak mümkün. Fakat bunun için öncelikle saç ve saç derisi analizi yaptırmak gerekiyor. Kuaförlerin pek çoğunda artık bu analizleri yaptırmak mümkün. Saç ve saç derisi analizi, kişinin saç tipinin ve kafa derisi sağlığının belirlenmesini sağlıyor. Bu sayede uygulanacak detoks programı ve kullanılacak ürünler belirleniyor.

Saç detoksu uygulaması için özel geliştirilmiş saç bakım ürünleri kullanılıyor. Genelde üç adımdan ibaret olan detoks uygulaması, saçların kremlenip taranması, saç derisine maske uygulanması ve bir cihaz ile saç derisine ayrı bir kür uygulanması ile gerçekleştiriliyor. Saç analizi, bu adımlarda kullanılacak ürünleri belirlemeye yarıyor.

Benzer içerikler için tıklayınız. 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz