02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Dökülmesini Önleme Yolları

Saç Dökülmesini Önleme Yolları

Saç dökülmesi kadın erkek herkesin ortak problemi. Pek çok farklı sebepten oluşabilen saç dökülmesi, özellikle erkeklerde sık rastlanan bir problem halini aldı. Hatta protez saç sektörü bu sayede büyüme ve gelişmeye devam ediyor. Saç dökülmesinin önüne geçmenin birkaç yöntemi bulunuyor. Genetik sebeplerle olmayan saç dökülmeleri, bu yöntemlerle engellenebiliyor.

Saç dökülmesi, Saç dökülmelerinin nedenleri, Neohair İstanbul

Saç dökülmesi, Saç dökülmelerinin nedenleri, Neohair İstanbul

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir

Saçlarınızı Islakken Taramayın

Saçlar, ıslakken dökülmeye ve kırılmaya daha müsait olurlar. Bu sebeple saçlarınızı ıslakken değil, kuruduktan sonra taramaya özen gösterin.

Sağlıksız Beslenmeyin

Dünyanın en büyük problemlerinden biri halini alan sağlıksız beslenme, maalesef saç sağlığını da etkiliyor. Fast food dediğimiz ürünlerin içerdikleri toksinler, saç sağlığını olumsuz etkiler ve saçların dökülmesini hızlandırır. Ev yapımı yiyecekleri tercih etmek, saç sağlığını korumaya yardım eder.

Saç Derinize İlgi Gösterin

Özellikle duş alırken şampuanlama sırasında, saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bu masaj saç derinizdeki kan dolaşım hızını arttırır ve saç diplerinizin güçlenmesini sağlar.

Saçlarınızı Zorlamayın

Saçlarınızı strese sokacak, onları olduklarından çok farklı bir şekle sokacak saç modellerinden kaçının. Bu modeller saçlarınızı yıpratır ve saç dökülmesini hızlandırır.

Düzleştirici ve Maşa Kullanımını Azaltın

Saçlarınızı sürekli yüksek ısılara maruz bırakmak, onları güçten düşürür ve zayıflatır. Saçlarınıza şekil vermek için düzleştirici ve maşa kullanımını mümkün olduğunca aşağı çekin. Ayrıca saç kurutma makinesini yüksek sıcaklıklarda kullanmayın.

Çok Sıcak Suyla Duş Almayın

Saç sağlığı için en ideal su sıcaklığı, insan bedenini ürpertecek kadar soğuk olan su sıcaklığıdır. En azından durulama yaparken bu sıcaklığı tercih edin ve saçlarınızın sağlığını koruyun.

Hayatınızdaki Kafeini Azaltın

Kafein, özellikle kuru saçlarda kırılma ve kopmalara sebep olur. Kuru saç tipine sahipseniz, gün içinde tükettiğiniz kafein miktarına dikkat etmelisiniz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz