02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçlar Neden Dökülür?

Saçlar Neden Dökülür?

Saçların dökülmesi birçok nedene bağlı olarak değişebilmektedir. Saçlar genellikle, yaşın ilerlemesi ile çok fazla dökülse de erken yaşlarda saçları dökülen kişiler de mevcuttur. Bunun en belirgin neden, yaşam şartları ve genetiktir. Özellikle genetikle alakalı olarak kişilerin ailesinde de saç dökülmesi varsa kendilerinde de yüksek ihtimalle görünür.

Saç dökülmesi, stres, demir eksikliği, hormon bozukluğu gibi nedenlere bağlı olabilmektedir. Vücuttaki gerginlik saç derilerinin beslenmesini engeller ve saçlar da dökülür. Aynı zamanda hormon bozukluğu ve demir eksikliği de saçların ve saç derisinin beslenmesini engeller. Bu nedenlerin yanı sıra ciddi hastalıklar da saçların dökülmesine neden olur. Saç dökülmelerinin nedeni iyi bir şekilde araştırılmalıdır ve buna göre önlemler alınmalıdır.

Saç dökülmesi, Saç dökülmelerinin nedenleri, Neohair, Protez saç İstanbul

Saç dökülmesi, Saç dökülmelerinin nedenleri, Neohair, Protez saç İstanbul

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Her saç teli genel olarak 4-6 yıl kadar yaşar ve sonrasında dökülebilir. Günlük olarak saç dökülmesi normaldir ve ortalama 50-100 tel dökülebilir. Eğer dökülen saç miktarı bundan fazlaysa kişide rahatsızlık olabilir.

Genetik nedenler: Genetiğe bağlı olarak da saç dökülmeleri gözlenir. Özellikle erkeklerde daha sık rastlanan bu durumda saçlar büyük oranda dökülür.

Deri problemleri: Deri hastalıkları da saçların dökülmesine büyük oranda neden olmaktadır. Deride görülen egzama, sedef ve benzeri gibi rahatsızlıklar saçları büyük oranda döker.

Yanlış beslenme alışkanlıkları: Gerekli vitaminler vücuda alınmadığında da saçlar beslenmez. Tek tip beslenmeye bağlı kalındığında saçlar hemen dökülebilir.

Stres ve depresyon: stres ve depresyon vücudun büyük oranda etkilenmesine neden olur. Bu da saçların hızlı bir şekilde dökülmesini sağlar. Strese ve depresyona neden olan sorun çözüldüğünde saçlar eski haline gelecektir.

Kozmetik etkenler: Kullanılan şampuanlar ve kremler, saçların durumunu etkilemektedir. Özellikle kimyasal içerikli ürünler saçların yapısını değiştirir ve dökülmesine dahi neden olabilir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz