02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Dökülmesi Nedenlerinin Nedenleri Nelerdir?

Saç Dökülmesi Nedenlerinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesine neden olan bir numaraları düşman vitamin eksikliği. Vücudunuzda düzenli olarak alınması gereken vitaminlerin eksikliğinde, saç dökülme problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Vitamin ihtiyaçlarınızın düzenli olarak karşılanması durumda güçlü saçlara sahip olmanız mümkün.

1- Demir Eksikliği

Öncelikle saç dökülmesine neden olan önemli bir husus, demir eksikliğidir. Demir vitamini kan yoluyla vücudumuzun gereksinim duyduğu bütün bölgelerine taşınır ve düzenleyici-onarıcı olması bakımından önemli bir organik bileşiktir. Demir eksikliğinin tamamlanması saçlarınızın güçlenmesini sağlar. Mümkün olduğunca, demir seviyenizin ortalama sınırda olmasını sağlayarak, saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Demir ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz pek çok besin olduğundan, direkt olarak bu eksikleri tamamlayıp ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2- Çinko Eksikliği

Saç dökülmesi nedenleri arasında çinko eksikliği de bulunuyor. Çok sayıda besin ile vücudunuzun ihtiyacı olan çinkoyu yeterli seviyeye getirebilirsiniz. Eğer saç dökülmelerinizin çinko eksikliğinden ötürü kaynaklandığı tespit ettiyseniz, çinko barındıran besinlere ağırlık vererek bu eksikliği giderebilirsiniz.

3- B12 Eksikliği

Vücut için önemli vitaminler arasında yer alan B12 vitamini, saç dökülmesine neden olan vitamin eksikliği içinde yer almaktadır. Eksikliğinin vücutta çok sayıda probleme yol açtığını söyleyebiliriz. Bu durum saçlarınızda da kendinizi gösterir. Saçlarınız dökülmeye başladığında, B12 vitamin eksikliği konusu üzerinde durmanız gerekebilir. Diğer vitaminlerde olduğu gibi B12 vitaminin de takviyesini sağlayabilirsiniz.

5- C Vitamini Eksikliği

C vitamini de vücutta oldukça önemli bir yere sahiptir. Vücutta bağışıklığın korunması ve güçlendirilmesi gibi durumlarda rol al C vitamini mutlaka tamamlanmalıdır. Eksikliğin giderilmesi durumunda saç dökülmelerine çözüm bulabilirsiniz. Meyve tüketimi ile C vitamini eksiğinizi tamamlayarak, saç dökülmesinden kurtulmak mümkün. Saç dökülmesinin önemli nedenleri arasında olan vitamin eksikliğine dikkat edin.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz