02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Firmamız Tarafından 7 Öneri

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Firmamız Tarafından 7 Öneri

Saç dökülmesi her yaş grubunda yaşanılabilen ve istenmeyen bir durumdur. Stres, hormonel bozukluklar, sağlıksız yaşam vb. durumlardan ötürü gelişebileceği gibi kalıtsalda olabilmektedir. Neo Hair ekibi olarak sizlere saç dökülmesini önlemek için bazı tavsiyelerimiz bulunuyor;

<h4>Bu Tavsiyeler;</h4>

  1. Bitkisel yağlar özellikle insan sağlığına olan faydaları ile bilinmektedirler. Kan dolaşımını hızlandırmak ve saç köklerini canlandırmak için zeytinyağı, badem yağı, hindistancevizi yağı ile saç derinize yumuşak hareketlerle masaj yapınız. Saçlarınızı duruladıktan sonra ılık su ile masaj yapmak, saç dökülmesini engellemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için faydalıdır.

2. Aktarlardan kokulu sardunya yaprakları isteyin. Sardunya yapraklarını yaklaşık 15-30 dakika kaynayan suya atın ve beyazlaşana kadar bekleyin. Sardunya suyu daha sonra bir kap içine                  süzdürün ve saçınızı şampuanlandıktan sonra en az haftada iki kez saç durulaması için uygulanmalıdır.

 

  1. Marul ilaçları saç dökülmesini azaltmada en çok kullanılan ürünlerdendir ve basit ev ilaçlarından bir tanedir. Bir demet marul yaprağını püre haline getirdikten sonra taze sıkılmış ıspanak suyunu mikser yardımıyla karıştırın ve oluşan karışımı haftalık saç derisi ve saç maskesi olarak saçınıza sürünüz.

 

  1. Biberiye dalları saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılmıştır. Bir avuç biberiye yapraklarını kısık ateşte 20 dakika kaynatın. Daha sonra biberiye suyunu süzdürün ve her gün saçlarınızı durulamak için kullanın. Kalan biberiye suyu ise yaklaşık üç gün buzdolabında muhafaza edilebilecek durumdadır. Dökülen saçları geri getirmeye ilaveten, biberiye suyu doğal bir saç kremi olarak uygulanabilir.

 

  1. İnsanlık tarihinde ki uzun yolculuk boyunca biz insanlar her zaman bitkilerden ve bitkilerin mucizevi özelliklerinden, faydalarından yararlanmışızdır. Yabani kadife çiçeği ded bunlardan biri. Yabani kadife çiçeğinin yapraklarından çıkan su, saç tellerinin incelmesine karşı güçlendirmek için kullanılmaktadır. Yabani kadife çiçeğinin özsuyunu elde etmek için, bir meyve sıkacağı veya mikser kullanabilirsiniz. İlaç her gün taze olarak yeniden hazırlanmalıdır, çünkü sulandıktan hemen sonra saça uygulanmaz ise tedavi edici özelliği ortadan kalkar.

 

  1. <h5>Saç güçlendirici </h5>etkisi ile tanınan ve inanılmaz olan kına, Hindistan’da yetişen önemli ve değerli bir bitkidir. Kına, saçların parlak ve güçlü görünmesinde önemli bir role sahiptir ve saç millerinin kırılması engeller. Uzun, güzel saçlarıyla da tanınan ve ünlü olan hemen hemen her Hintli kadın düzenli olarak kına ilaçları ve bakımları kullanmaktadır.

 

  1. Saç yapımızda belli bir miktarda bulunan diğer bir elementte kükürttür. Kükürt içeren bir sebze olan soğanın saç çıkartmada etkili olduğu bilinmektedir. Meyve sıkacağı yardımıyla birkaç çorba kaşığı soğan suyu elde edin ve saçlarınızı yıkamadan önce soğan suyu ile saç derinize bir saat yavaşça ve nazik hareketlerle masaj yapın. Soğan maskesi düzenli uygulandığı takdirde, saç foliküllerini güçlendirir ve yeni, güçlü ve sağlıklı saç gelişiminde etkili olur.

 

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz