02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Düzleştirici Kullanmanın Püf Noktaları

Saç Düzleştirici Kullanmanın Püf Noktaları

Hayat dizilerde ve filmlerde görüldüğü gibi olsa kimse kendine bakım yapma ihtiyacı hissetmezdi. Fakat gerçek hayatta makyajlı yattığınızda makyajınız akar. Uyandığınızda saçlarınız kabarmış, hatta bazen kıvrılmış olur. Özellikle saçların kısa sürede düzene sokulması için, saç düzleştiricisi kullanımına ihtiyaç duyulur. Ama çoğu kadın saç düzleştiriciyi doğru kullanmıyor.

Saç düzleştiricisi, Saç düzleştiricisi nasıl kullanılır, Neohair İstanbul

Saç düzleştiricisi, Saç düzleştiricisi nasıl kullanılır, Neohair İstanbul

Saç düzleştirici, yoğun ısı ile saçlara şekil vermeye yarıyor. Çok sıcak iki metal plakadan oluştuğu için, saçları yakma riskinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Saç düzleştirici kullanırken doğru şekilde hareket etmenin ve saçlara zarar vermemenin 8 püf noktası bulunuyor:

  1. Saç düzleştiricinin sıcaklığını kademeli olarak kullanın. Önce orta derece ile saçlarınızı sıcağa alıştırın, sonrasında en yüksek derece ile istediğiniz şekli verin.
  2. Her gün saç düzleştirici kullanmak, saçın yapısını bozar ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmesine yol açar. Her gün kullanmamaya özen gösterin.
  3. Saç düzleştiriciyi hafif nemli saçlara uygulamak, saçlarınızı korumaya yardım eder. En azından saçlarınızın uçlarını nemlendirerek saç düzleştirici kullanın.
  4. Saç düzleştireceğiniz saç miktarını çok tutun. Bir anda küçük tutam saçlara fazla ısı uygulamak onların yanma riskini arttırır.
  5. Düzleştirici maşa gibi bekleyerek değil, hızlı şekilde kullanın. Yavaş düzleştirme saçların yıpranmasına sebep olur.
  6. Düzleştiriciyi saç diplerinizden uzak tutun. Saç derinizi yakmak veya alttan gelen saçlarınızı yıpratmak ileride sıkıntı oluşturabilir.
  7. Çok yapılan hatalardan biri de düzleştiriciyi maşa olarak kullanmaktır. Bu iki ürün birbirinden farklı işleve sahiptir. Nasıl maşa ile düzleştirme işlemi yapılamıyorsa, düzleştirici ile de bukle yapılmaya çalışılmamalıdır.
  8. Saç uçları oldukça kırılgan ve narindir. Düzleştiriciyi saç uçlarında uzun süre bekletmek, onların yanmasına ve kırılmasına sebep olur.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz