02122962626
  Randevu

Saç Ekimi İşlemleri Zarar Verir Mi?

Saç Ekimi İşlemleri Zarar Verir Mi?

Birçok insanın ortak sorunu haline gelen kellik problemine kalıcı çözümler suna saç ekimi  operasyonları günümüzde en çok konuşulan konuların başında gelmektedir. Gelişen tıbbı teknoloji  ile birlikte ağrısız ve acısız bir şekilde yapılan saç ekim operasyonları çok kolay işlemlerden oluşuyor. Yılda milyonlarca insan ülkemize gelerek saç ekim operasyonu yaptırıyor. Hem kadınlar hem de erkeler için uygun bir işlem olan saç ekim operasyonu ile birlikte gür saçlara kavuşan bireyler yeni bir hayata adım atıyor.

 

Saç Ekimi İşlemleri Zarar Verir Mi?

 Saç Ekim Operasyonun Zararları Nelerdir?

Saç ekimi operasyonu sonrasında geçici etkiler dışında hiçbir zararı bulunmamaktadır. Öncelikle iğne fobisi olanlar bu operasyondan biraz korkabilirler. Ayrıca saç ekimi operasyonu sonrasında kısa bir süre saç tellerinin alındığı alanlarda yara izi veya saç eksilmeleri görülebilir. Saç ekimi operasyonunda oluşabilecek geçici zararlardan birisi de operasyon sırasında ortaya çıkan hafif şiddetli ağrılardır. Fakat bu ağrılar operasyon sonrasında uzman doktorun vereceği ağrı kesiciler ile son bulmaktadır. Herkeste görülmese de bazı kişilerde saç ekim operasyon sonrasında ödem oluşabilir. Bu ödem  şişliğine neden olabilir. Ödem oluşan hastalar vakit kaybetmeden  saç uzmanına giderek bunu tedavi ettirebilir. Operasyon sonrasında kafanızı kaşırsanız kanamalar meydan gelir. Kanmanın oluşmaması için iyileşme süresince başınız kaşımamalı, kanamaya neden olacak zararlı cisimler sürmemelisiniz. Milyonda bir olsa da saç ekim operasyonun en korkutucu tarafı ise başınıza kalıcı tahribatların meydan gelmesidir

 Saç Ekimi Sonrası Dikkat Etmemiz Gerekenler

  • Saç ekim operasyonu sonrasında dikkat etmeniz gerekenlerin başında;
  • Operasyon sonrası ilk iki gün içerisinde kesinlikle başınız yıkamamalı ve su değdirmemelisiniz.
  • Yaklaşık 15 gün boyunda havuz hama, salonuna spor aktiviteleri kuaför gibi yerlere gitmemelisiniz. 45 gün sonra sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.
  • Yaklaşık bir buçuk ay boyunca saçınızı kazıtmamalısınız.
  • Saçlarınız gür çıkana kadar saçlarınızı yıkadıktan sonra  kurulamak için havlu kullanmamalısınız saç kurutma makinesi ile uzaktan kurutabilirsiniz.
Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz