02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Saç ekimi saç dökülmesi olan bölgelere saç kökü naklinin yapıldığı cerrahi bir operasyondur. Son yıllarda saç ekimine olan ilgi artarken saç ekimi yaptırmak isteyenler saç ekimi sonrası süreç nasıl olur merak etmektedirler. Saç ekimi operasyonundan sonra işlem yapılan bölgenin iyileşmesi ve saçların istenildiği gibi çıkması belli bir zaman alır.

Saç ekimi sonrasındaki süreci etkileyen faktörler arasında saç ekimi yapan cerrahın tecrübesi, saç ekiminde nakil yapılan kök sayısı, saç ektiren kişinin ekime verdiği tepki gibi faktörler yer alır. Saç ekimi operasyonlarının donanımlı kliniklerde plastik cerrah olan saç ekimi konusunda uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Saç Ekimi Sonrası Süreç Boyunca Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç ekimi sonrasında ilk yıkama ve bakım saç ekim kalitesini etkilemektedir. Saç ekimi sonrasında ilk yıkama üç gün sonra yapılmaktadır. Saç ekimi sonrasında yapılan yıkamalarda önerilen şampuan ve losyonlar kullanılmalı kesinlikle tırnaklarla yıkama yapılmamalıdır. Saç ekimi sonrasında saçları oğal kurutmak, kurutma makinesi kullanmamak önemlidir.

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölge dış etkenlerden korunmalıdır. Saç ekimi sonrası süreç boyunca doktor tavsiyelerine harfiyen uymak gerekir. İlk üç hafta saçların dökülmesi normaldir. İlk 15 gün jöle ya da saç spreyi kullanılmamalıdır. Yıkama ve bakım işlemleri yumuşak hareketlerle yapılmalıdır. İlk üç gün özellikle dış etkenlerden korunmak önemlidir.

Saç Ekimi yaptırdıktan Sonra Saçların Dökülmesi Normal Midir?

İlk üç hafta içinde saç ekimi yaptırdıktan sonra saçlarda dökülme olması normaldir. Sekiz hafta içinde saçlar tam olarak çıkmaya başlar. Saç ekiminden istenilen sonucun alınması için profesyonel saç ekimi yapan cerrahlara gidilmesi gerekir. Saç ekiminden sonraki süreçte de dikkatli olunması gerekir.Saç ekimi sonrası süreç herkeste farklı işleyebilir.

Saç ekimi yaptıranların ne kadar saç kökü eklettiklerine göre saç sıklığı da farklı olur. Saç ekimi yapan ekibin kalitesi, kliniğin teknolojik donanımı, kullanılan saç ekim yöntemi alınan sonucu etkileyecektir. Saç ekimi sonrası süreç boyunca sabırlı olmak ve doktor tavsiyelerini dikkatli şekilde yerine getirmek alınan sonucu etkileyecektir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz