02122962626
  Randevu

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Son yılların en popüler estetik operasyonu olan saç ekimi ile doğal ve kalıcı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç ekimi operasyonundan başarılı sonuç almak ise alanında uzman cerrahların bulunduğu saç ekim merkezlerinde modern saç ekim teknikleri kullanılarak yapılan saç ekimi ile mümkün oluyor. Protez saç ise estetik bir operasyon değildir. Kozmetik malzemelerle istenilen bölgeye istenilen tasarımda saçın yerleştirilmesidir. Protez saç da saç sorunu olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

Saç ekimi sonrasında hemen sonuç anlaşılmaz. Bunun için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Başarılı bir saç ekim operasyonundan sonra saçlar kendi saçlarınız gibi uzayacaktır. Saç ekimi yapıldıktan sonra saç ekimi yapılan bölgeye dikkatli bakım yapılması da sonucu etkileyecektir. Alınan saç kökü sayısı ve saç kökü kalitesine göre saç ekimi sonucu farklı olmaktadır. Protez saç ile hemen sonuç almak mümkündür. Ancak protez saç kendi saçınız olmaz. Yani uzatmanız mümkün değildir. Ancak oldukça basit ve pratik bir yöntemdir.

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Protez saç uygulamaları

Hangisini Tercih Etmeli?

Daha kolay ve kısa sürede istenilen estetik görüntüyü elde etmek için protez saç tercih edilebilir. Ama kendi saçının çoğalmasını ve uzamasını isteyenler saç ekimini tercih etmelidir. Saç ekimi cerrahi bir operasyondur ve biraz zahmetlidir. Protez saç ise çok kolay bir işlemle yerleştirilir. Saç ekiminde oldukça yeni ve başarılı uygulamalar vardır. Protez saç kolay ve rahat elde edilen yeni saç görüntüsü sağlar. Saç ekiminde ise bu görüntü zamanla oluşur. Hangisini tercih edeceğinize siz karar vermelisiniz. Ancak hangisini tercih ederseniz edin mutlaka işin uzmanlarına gitmelisiniz. Yetenekli ve deneyimli cerrahların bulunduğu saç ekimi merkezlerinde uygulanan saç ekim operasyonları ile istenilen sıklıkta, kalıcı saçlara kavuşmak mümkün.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz