Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar Neo Hair
02122962626
  Randevu

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Hepimiz saç problemi ile karşı karşıya kalınca çevremizden veya internetten muhtelif tedavi yöntemlerini araştırmaya ve sorunumuza çare aramaya başlarız. Araştırmalar, referanslar eczane ve doktorlara başvurmak akıllara gelmektedir. Peki bu araştırmalardan hangileri ne kadar doğrudur ve sizin sorununuzu hangisi çözecektir. Aslında önemli olan sizin durumunuz ve beklentileriniz için en iyi yöntemi seçmek. Bu yöntemler arasında en çok kullanılanlardan iki tanesi de saç ekimi ve saç protezi yöntemidir.

Protez saç yöntemi, herhangi bir medikal müdahale olmadan, saçlarında seyrelme veya dökülme olan her yaştan ve cinsiyetten kişilere uygulanabilen ve geri dönüşümü mümkün olan bir uygulamadır. Protez saç uygulamasına takma saç, yapıştırma saç gibi farklı isimlerde söylenmektedir. Protez saç kafadaki saçsız olan bölgeye özel olarak hazırlanır ve özel solüsyonu yardımıyla yapıştırılır.

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Protez saç uygulamaları

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor

Saç ekimi, kafa derisinde açılma olan bölgeye başka bir bölgeden alınan sağlıklı saç kökünün taşınıp yerleştirilmesidir. Sağlıklı saç kökleri genellikle ense ya da kulak arkası bölgeleri kuvvetli olduğundan o bölgelerden alınır. Sağlıklı saç kökleri yerleştirildiğinde zamanla bölgedeki saçlar büyümeye başlar. Saç ekimi uzman doktorlar tarafından yapılan cerrahi bir müdahaledir.

Saç ekimi kellik için kalıcı bir çözümdür. Saç protezi geçici bir çözümdür uzun yıllar kullanılamaz. Saç ekimini bir kere yaptırmanız yeterlidir. Yaptırdığınız saç ekimi size kalıcı bir sonuç vereceği için ömür boyu kullanılabilir. Saç protezinin belirli bir yılı vardır ve tekrar kullanılamaz. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve doktorlar tarafından yapılır. Saç protezi cerrahi bir işlem değildir. Saç ekiminde kullanılan saçlar size aittir. Saç protezinde kullandığınız saçlar başkasına aittir. Başkasından alınıp protez haline getirilmiş olan saçlar uygun yapıştırma neticesinde saç derisine yerleştirilir.

Diğer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz