Saç Ekimi Ve Protez Saç Aşamaları Neo Hair
02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Ve Protez Saç Aşamaları

Saç Ekimi Ve Protez Saç Aşamaları

Son dönemde erkeklerin en çok kafaya taktıkları ve en çok sorun yaşadıkları konu saç dökülmesidir. Genel görünüm içinde yeri ve önemi büyük olan saçların dökülmesi birçok erkekte psikolojik olabilecek derece rahatsızlık yaratmaktadır. Tıpta gelişen yöntemler ile saç ektirmek artık mümkün olması ile birlikte  geçen gün saç ekimi ve protezi işlemlerine ilgi gösteren erkeklerin sayısı artmaktadır.

Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler

Kalıcı durumdaki saç dökülmeleri için en sık kullanılan yöntem saç ektirmektir. Saç ekim merkezine saç ekimi için başvuran kişinin saç yapısının uygun olması gerekmektedir.  Kullanılan tekniklerin önemli olduğu bu yöntemde en çok tercih edilen uygulama FUE uygulamasıdır. Bu uygulama medikal cihazlar tarafından yapılmaktadır. Uygun ilaçlamaların yapılmasının ardından iğnelerle saç köklerine aşılama yapılmaktadır.

Saç ektirme işlemleri biraz stresli ve sancılı bir dönem olsa da başarı gösterdiği taktirde yeni saçlara kavuşturma ihtimali oldukça yüksektir.

Saç Ekimi Ve Protez Saç Aşamaları

Saç Dökülmesi Yaşayanların Kalıcı Tercihi Protez Saç Uygulamaları

Protez saç yöntemi acısız ve kolay bir yöntem olması ile tercih edilmektedir.  Genelde kısmi dökülmelerde kullanılan bu yöntem bölgesel dökülmelerde de tercih edilmektedir.

Protez uygulamaları farklı aşamalardan oluşur. İlk aşama ölçü aşamasıdır. Uygulamanın kilit noktası konumunda bulunan ölçü alımının çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Ölçü ne kadar düzgün olursa protezde o kadar düzgün olmaktadır. Seyrek olan bölgenin işaretlenmesinin ardından kafa yapısının şekli tespit edilir. Yapılacak çizim ile uygulanacak protez saçın ölçüsü çıkartılır. Kişiden alınacak birkaç dal saç numunesi ile işlem başlar.

İkinci aşama yapılan protezin yerleştirilmesi işlemidir. Gerçek saçlardan hazırlanan protez saçlar uygulanacak alana dikkatli bir şekilde uzmanlar tarafından yerleştirilir ve yapıştırma işlemi uygulanır.

Uygulamanın en son aşamasında ise artık yapıştırma ve yerleştirme işlemleri bitmiştir. Son aşama da kişinin isteğine göre saça şekil verilir. Kesimi ve tercihe göre boyası yapılan saç deyim yerindeyse doktorun imzası ile bitiriliyor ve kullanıma sunuluyor.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz