02122962626
  Randevu

Saç Ekimi ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, vücudun belli bölgelerinden saç köklerinin alınarak saç ekim bölgense ekilmesi işlemidir. Saç ekiminde kıl kökü alınan bölgeye donör alan adı verilir. Donör alanları ense, kulak arkası, göğüs ve sakal bölgeleri gibi farklı bölgeler olabilir. Kişinin durumuna göre bu bölge belirlenir. Hangi bölgenin saç ekim alanındaki köklerle uyum sağlayacak kökleri içerdiği önemlidir.

Protez saç hazır saçların istenilen bölgeye özel tekniklerle yerleştirilmesidir. Protez saç uygulaması kozmetik bir işlemdir. Tıbbi herhangi bir yanı yoktur. Saç protezi kalıp alınarak özel solüsyonla baş bölgesine yapıştırılır. Saç protezinin kişinin yüz şekline göre kesilerek tasarımı yapılır. Saç inceliği, kalınlığı, saç rengi belirlenerek saç protezi takılır.

Saç Ekimi ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılır?

Protez Saç Nasıl Seçilir

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde vücudun farklı bölgelerinden kıl kökleri alınarak işlem yapılmaktadır. Bu alanlar kişiden kişiye ve cerrahın tutumuna göre de değişiklik göstermektedir. Yeni tekniklerle dikiş ve yara izi olmadan saç ekimi yapılmaktadır. Sakal ve göğüs bölgeleri genellikle en uyumlu bölgeler olarak ilk tercih edilen bölgelerdir. Yeni saç ekim tekniklerinde bu bölgelerden manüel olarak alınan kıl kökleri ekim bölgesine dikişsiz olarak ekilir. Saç ekiminde kıl kökü sayısı ve uyumu önemli olduğundan her kişide operasyon öncesi belirleme özel olarak yapılır. Her kişinin kıl kökü alanı ve ekim sayısı farklı olur.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulamasında öncelikle ölçülendirme işlemi yapılır. Bu aşamada saç olmayan yerlerin simetrik ölçüsü alınır. İkinci aşama yerleştirme aşamasıdır. Bu aşamada ölçüsü alınan saç protezi istenilen bölgeye sabitlenir. Sabitleme işleminde özel solüsyon kullanılır. Üçüncü aşama tasarım aşamasıdır. Bu aşamada protez saç yüz şekline göre ve istenilen modele göre kesilir ve saça biçim verilir. Protez saç uygulaması bu alanda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz