Saç Ekimi Ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılıyor Neo Hair
02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılıyor

Saç Ekimi Ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılıyor

Saç ekimi hastane ortamında uzman doktorlar ve hemşireler oluşan ekipler tarafından yapılıyor. İşlem yaklaşık 4-8 saat süren bir operasyonla gerçekleşir. Genellikle ense bölgesinden alınan donörlerin (saç kökleri) önceden belirlenmiş kelleşmiş bölgeye nakil edilmesiyle gerçekleşir. Hazırlık aşamasında geniş kapsamlı kan testleri, saç ekimi için hasta onay imzası, saç ekimi planlanması ve saçın tıraş edilmesi gibi aşamaları içerir.  Lokal anestezi ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve temizlenir. Daha sonra greftlerin toplanma aşamasına geçilir. Burada ense bölgesindeki saç kökleri manuel punç ya da mikraromotor yardımı ile gevşetilir.

Gevşetilen saç kökleri pen-set adı verilen cımbıza benzeyen aletle tek tek toplanır. Toplanan saç kökleri ekime hazır hale getirilmek için içinde saline serum olan cam kaplara alınır. Saç ekimi için köklerinin canlı kalması sağlanır. İnceleme sonrasında doğru greftler hazırlanır. Daha sonra ekim yapılacak bölge hazırlanmaya başlanır. Doğal görünümlü saçlara sahip olmak için kanallar açılır. Alın bölgesinde ve şakaklardaki saçların doğal durması için eğik açısı hesaplanarak kanallar açılır. Burada kanal derinliği ve saçın eğik yönüne dikkat edilmesi gerekir. Son aşama olan saç ekim işleminde alınan saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Saç ekimi yapılacak bölgeye ve donür sayısına göre tedavi saati değişir.

Saç Ekimi Ve Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılıyor

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Protez Saç Nasıl Yapılır?

Protez saç kişiye özel ölçü alınarak yapılan, gerçek saç kullanılan kalıplardır. Gerçek insan saç tellerinden faydalanılmış, saçların monta edilen bölge derinin yanında şeffaf, hava ve su geçirgen olan çeşitli maddelerden de yapılır. Türkiye’de protez saçlar kenarları deri orta kısmı bu şeffaf maddelerden yapılır. Öncelikle protez yaptırmak istediğiniz alan ölçü alınmasıyla başlanır. Kalem yardımı ile müşterinin düşüncesi de alınarak bir kalıp belirlenir. Daha sonra protez saç yapılmak üzere firmaya iletilir. Bu süre firmaya göre değişebilir. Bir hafta yada 1 ay gibi süre geçtikten sonra tekrar müşteri ile tekrar görüşme ayarlanır. Protezin kenarlarına yapışkanlar sürülerek duruşu test edilir. Bu yapışkanlar genellikle uzun ömürlüdür. Güneş, soğuk kar ve sudan kolay kolay etkilenmezler.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz