02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Ve Protez Saç Neden Farklıdır?

Saç Ekimi Ve Protez Saç Neden Farklıdır?

Saç ekimi operasyonu belli bir sistemde yapılmaktadır. Bu sistemin temelinde sağlıklı saç köklerinin bir bölgeden alınarak saç olmayan bölgeye aktarılmasıdır. Saç dökülmesi ve bölgesel kellik yaşayan kişilerin özellikle başvurduğu saç ektirme yöntemi dolgun saçlara sahip olmak için de tercih ediliyor. Saç ekimi öncesi ve sonrasında doktor tavsiyelerine uymak gerekiyor. Saç ekimi yaptırmak için de uzman doktorları seçmek oldukça önemli. Saç ekiminin kaliteli olması ve uzun süreli doğal saç kalitesinin yakalanması için organik saç ekimi yöntemi en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Protez saç uygulaması saç sorunu olan herkesin tercih ettiği daha basit bir yöntemdir. Protez saç uygulaması da tüm dünyada oldukça popüler bir yöntemdir. Protez saç uygulamasında gerçek insan saçı kullanılır. Hazır olan saç protezi farklı aşamalarla baş bölgesine yerleştirilir. Protez saç uygulaması saç ekimi gibi cerrahi operasyon gerektirmez. Bu işlem kozmetik bir işlemdir. Tıbbi müdahale gerektirmez. Saç protezleri hazırdır ve kişinin istediği saç şekline göre tasarlanır. Saç protezi yerleştirilirken özel teknikler kullanılır ve saç protezi başa sabitlenir.

Saç Ekimi Ve Protez Saç Neden Farklıdır?

Kişiye özel protez saç modelleri

Kimler Hangi Yöntemi Tercih Ediyor?

Saç ekiminde yeni çıkan son teknikler sayesinde yara izi olmadan çok daha yoğun saç ekimi gerçekleştiriliyor. Giderek gelişen saç ekimi teknikleri saç problemi yaşayan kişiler tarafından keşfediliyor. Doğal görünümlü dolgun saçlara sahip olmak isteyenler özel saç ekimi teknikleri ile yoğun saçlara sahip oluyor. Saç ekiminde modern tekniklerin artması saç problemi olan kişilerin saç ekimine daha da ilgi göstermesini sağlıyor. Saç protezi de oldukça ilgi gören bir yöntem. Saç protezinin çok kolay uygulanması ve sonrasında herhangi bir bekleme süresi olmaması tercih edilmesini sağlayan etkenlerden bazıları. Özellikle cerrahi operasyon istemeyen kişiler saç protezi tercih ediyor.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz