02122962626
  Randevu

Saç Ekimi ve Saç Protezi Uygulamaları Süreci Nasıldır?

Saç Ekimi ve Saç Protezi Uygulamaları Süreci Nasıldır?

Saç ekimi ile saç protezi arasında farklılıklar vardır. Uygulamalar birbirinden çok farklıdır. Uygulamalar arasında benzer tek özellik her ikisinin de kişilerin saçsızlık sorununu ortadan kaldırmasıdır. Bu nedenle de iki uygulama arasında kesin bir karar vermek tamamen kişilere kalan bir durumdur. Saç ekim işleminin uygulanması dört ile sekiz saat arasında farklılık gösterir. İyileşme süreci ise bir sene alır. Saç protezi uygulaması ölçüsünün alınmasının ardından hazırlanma süreci dört hafta ya da altı hafta gibi bir süreç içerisinde yapılır.

 

Saç Ekimi ve Saç Protezi Uygulamaları Süreci Nasıldır?

Saç Ekimi Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Saç ekim işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Cerrahi bir işlemdir. Kişilerde ağrı yaşanabilir. Saç ekim işleminin ardından saçlar yavaş yavaş çıkar ve uzar. Saç ekim işleminin ardından saçlar sağlıklı bir şekilde kuvvetlenir. Saç ekim ücreti yapılan merkezine göre değişiklik gösterebilir. Ancak ömür boyu garantilidir. Saç ekim işleminde sadece bir defa para verilir. Tekrardan para verme durumu yoktur. Saç ekim işlemi çocuklara uygulanamaz. Saç ekim işleminde meydana gelebilecek olan riskler vardır. Saç ekim işleminin ardından meydana gelen saç dökülmelerinin ardından yeni saçlar çıkar.

 

Protez Saç Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Protez saç uygulaması cerrahi işlem gerektirmez. Ağrısız olarak gerçekleştirilir. Protez saçın istenilen uzunlukta yapılma durumu vardır. Protez saça bakım yapılmaması durumunda bozulma meydana gelir. Protez saçın fiyatı kalitesine göre farklılık gösterir. En fazla iki yıl kullanılabilir. Protez saç uygulamasında her iki yılda bir para verilmesi gerekir. Protez saç uygulaması erkek, bayan ve çocuklara uygulanabilir. Protez saç uygulamasında yaşanan herhangi bir risk yoktur. Protez saç uygulamasında dökülen saçların geri dönmesi şeklinde bir durum söz konusu değildir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz