02122962626
  Randevu

Saç Ekimi ve Saç Protezinin Farkı Nedir ?

Saç Ekimi ve Saç Protezinin Farkı Nedir ?

Dış görünüşümüzün en önemli parçası olan saçlarımızın sağlığı önemlidir. Saç dökülmesi sorununun birey üzerinde psikolojik olarak olumsuz dönüşleri olduğu düşünülürse saç kaybı, saç seyrekliği, kellik gibi durumlar kişilerin sosyal hayatlarını engelleyen, ruh sağlıklarını kötü etkileyen sorunlar ortaya çıkar. Bu durumlarda kişilerin görsel olarak kendilerini mutlu ve güzel hissetmelerini sağlayabilecek ve hayat konforlarını arttıracak bilinen çözümler mevcuttur. Bu çözümlerden çok tercih edilen ikisi de saç ekimi ve saç protezi dir.

Saç ekimi, kişinin kendi saçlarının yer değiştirmesidir. Bilindiği gibi ensede saçların dökülmeme özelliği vardır. Bu bölgelerden özel bir aletle saç kökleri alınarak saçsız bölgeye ekilmesi işlemine denir. Saç ekimi tamamen doğal bir süreçtir, ekilen saçlar kendi saçlarınızdır. Eskiden saçlarınız hangi özelliğe sahipse aynı şekilde devam eder. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir.

 

Saç Ekimi ve Saç Protezinin Farkı Nedir ?

Protez Saç Nasıl Uygulanır

Protez saç, başkasından alınan ya da yapay olarak üretilen bir saç kalıbının kişinin kafasına yapıştırılması işlemidir. Yani bu saçlar kişinin kendi saçları değildir. Önceden hazırlanır ve özel bir solüsyon ile kafaya yapıştırılır. Bu saç kalıbının kullanım süresi vardır zamanla yıpranır ve değiştirilmesi gerekir. Ayrıca belirli aralıklarda bakım yapılması gerekir.

Saç ekiminde kişinin kendi doğal saçları kullanılırken protez saçta başkasının saçı veya yapay saç kullanılır. Protez saçta zaman zaman bakım ve değişim gerekirken saç ekiminde ömür boyu böyle bir zorunluluk gerektirmez. Saç ekiminden sonra istediğiniz her şeyi eskiden olduğu gibi yapabilirsiniz. Ancak protez açta denize girmek fırtına durak gibi durumlar da sıkıntı olabilir. Protez saçta sürekli bakım ve değiştirme masrafları olurken saç ekiminde sadece ekim ücreti ödersiniz ömür boyu kullanırsınız. Saç protezi istediğiniz saç yoğunluğunu elde edebilirken saç ekiminde saçlar seyrek olur.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz