Saç Ekimi Yöntemleri Son Zamanlarda Nasıl? Neo Hair
02122962626
  Randevu

Saç Ekimi Yöntemleri Son Zamanlarda Nasıl?

Saç Ekimi Yöntemleri Son Zamanlarda Nasıl?

Saç dökülmeleri, birçok kesim için, önemli sorunların başında gelir.  Son zamanlarda erkekler kadar, bayanların da saç ekim yöntemlerini tercih ettikleri gözlemlenir.

Saç Ekimi Yöntemleri Son Zamanlarda Nasıl?

Saç Ekim Yöntemlerinde Tercih Edilen Tedavi Şekilleri

DHI, FUT, FUE gibi farklı saç ekim yöntemleri yer alır. Bu ekim yöntemlerini belirleyecek olan elbette, konunun uzmanı hekimlerdir.  Bu konuda, saç kökleri ve kişinin saç derisi de önem taşımaktadır. Donör olarak alınacak yerdeki saçların gürlüğü, kişinin cinsiyeti de yöntemi belirlemek için etkendir.

DHI yöntemi, saç derisine, dışarıdan kesici bir müdahale gerektirmediği için, tercih edilen yöntemler arasındadır. Operasyonu yapan saç ekim uzmanının bu konuda, tecrübeli olması önem taşır. Tek tek alınan saç kökleri özenle, dökülen yerlere, belli tekniklerle yerleştirilir. Saç ekiminde, en fazla mutlu eden sonuçların alındığı yöntem de denilebilir. Çünkü, hastanın saç derisinde, herhangi bir yaralanma oluşmaz. İyileşme süresi açısından da tercih edilen bir yöntemdir.

FUE yönteminde ise, kıl kökleri, küçük kesitler açılarak, saç ekilecek alana yetecek kadar, çıkarılır. Bu kesitlerin iyileşmesi, operasyonu yapan, cerrahın hassas çalışması ile doğru orantılıdır.

FUT yönteminde, saç derisinin belli bir bölümünün çıkarıldığı, daha sonra uygun yere dikildiği bir yöntemdir. Saç folikülleri için yapılan, ayrıştırma ve dikim işlemi sonucu, saç ekimi yapılmış olur. Diğer yöntemler kadar, tercih edilmeyişinin nedeni, saç derisinde ufak ta olsa bazı yara izlerinin kalmasıdır.

Saç Ekim Yaptırma Nedenleri

Saç ekim yaptırma nedenlerinin başında, kişide dökülen saçların yarattığı, huzursuzluk ve mutsuzluk gelir. Görsel açıdan, kendini daha güzel görme isteği, saç ekimine sevk eden, nedenlerin başında gelir. Bu konuda, mutlaka bir hekime danışmak gerekecektir. Şayet saç ekimi uygun görülürse, operasyonun yapılması önerilir. Saç ekim operasyonları, iyileşme süresi ve sonuç alma açısından hızlı yöntemlerdir.

Diğer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz