02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

İnsanların, normal sınırlardan fazla saç dökmesi sonucu kellik meydana gelir. Aşırı saç dökülmesi olarak da adlandırılan bu hastalık, saçların insana kattığı estetik yapının bozulmasına sebep olur. Buna önlem olarak saç ekimi işlemleri uzun zamandır yapılıyor. Son yıllarda ise saç ekim tekniklerinde yaşanan gelişmelerin ardından, başarı oranı yüksek şekilde saç ekimi gerçekleştiriliyor.

Saç ekimi yaptıran kişiler, ekim sonrasında saçlarına nasıl bakmaları gerektiğini doktorlarından öğrenebiliyor. Fakat akıl defter değil, yazılı olarak alınmayan bilgiler unutulabiliyor. Daha sonra kulaktan dolma bilgilerle yanlış uygulamalar yapılabiliyor. Saç ekiminin başarılı olması kadar, ekim sonrası saç bakımı da estetik bir saç görünümüne kavuşmanın odak noktasını oluşturuyor. Aşağıda, ekim sonrası neler yapılması gerektiğini bulabilirsiniz.

Saç ekimi, Saç ekimi sonrasında neler yapılır? Neohair, Protez saç, İstanbul

Saç ekimi, Saç ekimi sonrasında neler yapılır? Neohair, Protez saç, İstanbul

Maddeler Halinde Ekim Sonrası Saç Bakımı

  1. Saç ekiminden sonraki ilk iki hafta, saç köklerinin son derece hassas olduğu bir dönemdir. Bu dönemde ortak kullanım alanı olan havuz gibi yerlere girmek, saçların enfeksiyon kapma riskini arttırır.
  2. İlk 45 gün boyunca kafanıza darbe almamaya özen gösterin. Alacağınız her darbe, saç köklerinizi olumsuz etkiler.
  3. Seyahat sırasında ensenizi dolduran bir yastık bulundurmanız, kafanızı cam veya koltuğa koymanızın önüne geçer.
  4. 1 ay boyunca sigara kullanımı önerilmez. Sigara, saç köklerinin oksijen ile beslenmesinin önüne geçer.
  5. Saç derinizi fazla sıcak ve fazla soğuk havalardan korumanız gerekir.
  6. Saç ekimi sonrası ilk saç yıkama işlemi genelde 48 saat sonrasında yapılır. Bu süre saç ekimi yapan hekim tarafından uzatılabilir veya kısaltılabilir. Saç yıkama sırasında saç derisine karşı nazik davranılmalıdır. Hafifçe masaj yapılarak yıkanmalıdır. Saçları kurulamak için ise havlu veya saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz