02122962626
  Randevu

Saç Ektirmek Mi Protez Saç Kullanmak Mı Daha İyidir?

Saç Ektirmek Mi Protez Saç Kullanmak Mı Daha İyidir?

Günümüzde artık saç problemleri çeşitli yöntemlerle çözülebilmektedir. Saç ektirme ve protez saç gibi yöntemlerle istenen saçlara kavuşmak mümkündür. Saçları seyrek olan ya da kellik problemi gibi saç problemi yaşayanlar için farklı alternatifler var. Saç ekimi cerrahi bir operasyon olarak estetik cerrahlar tarafından gerçekleştiriliyor. Protez saç ise kozmetik bir uygulama olarak bu alanda uzman kişiler tarafından uygulanıyor.

Protez saç ve saç ekimi birbirinden oldukça farklı yöntemlerdir. Çünkü biri saç köklerinin başka bir bölgeden alınıp istenen bölgeye nakledilmesidir. Diğeri ise hazır saç protezinin baş bölgesine yerleştirilmesidir. Saç protezinde hazır saç kullanılır. Saç ekiminde ise saç kökleri vücudun başka bir bölgesinden alınarak istenen bölgeye aktarılır. Saç ekiminden sonra saç kökleri uzayarak doğal saç haline gelir. Protez saç uygulamasında ise saçlar istenen uzunlukta ayarlanabilir.

Saç Ektirmek Mi Protez Saç Kullanmak Mı Daha İyidir?

Hangisi Daha Doğaldır?

Saç ekiminde yine kendi kıl köklerinizden saç elde edilir. Protez saç uygulamasında ise gerçek saç kullanılır ama saçlar vücuda entegre edilmediğinden uzamaz. Saç ekiminden sonra saçlarınız uzar ve doğal bir görünüm oluşur. Kendi saçlarınız olur. Protez saç uygulamasından sonra hazır saçlarınız olur. İstediğiniz modelde biçimlendirilen protez saç da doğal bir görünüme sahiptir.

Protez saç takıldığı dışarıdan anlaşılmaz. Saç ekimi biraz daha zahmetli ve uzun bir süreçle gerçekleşir. Protez saç ise çok daha kolay ve hızlı şeklide istenilen saç görünümüne kavuşmanızı sağlar.Protez saçlar da gerçek insan saçı olduğundan doğal durur. Saç ekiminden sonra kişiden kişiye değişen bir süreç yaşanır. Saç kökleri salıklı bir şekilde uzarsa belli bir zaman sonra doğal saçlara ulaşılır. Daha kolay ve cerrahi bir işlem olmadan saçlarınız istediğiniz görünümde olsun istiyorsanız protez saç tercih etmelisiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz