02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Hasarına Neden Olan Etkiler

Saç Hasarına Neden Olan Etkiler

Saç tellerinin her birisi üç katmana sahiptir. Bunlar iç tabaka, orta tabaka ve dış tabakadır. Dış tabaka kütikül olarak adlandırılır. Saçı koruyan kütikül hasar gördüğünde çatlaklar oluşur ve tamamen kırılıp ortadan kalktığında saç hasarı artmaktadır. Çoğunlukla saç hasarları kalıcı olmaktadır.

Bir kadın için saçlarını kestirme düşüncesi kadar üzücü ve kalp kırıcı bir şey yoktur. Çünkü saçlar kuru, cansız ve kırılgan hale gelmiştir. Saçlarınızı korumak ve canlandırmak için bir şeyler yapabileceğinizi bilmek elbette mutluluk verecektir. Peki saç hasarı olmasına neden olan etkiler nelerdir?

 

 

Saç hasarı, Saç kırılması, Saç yıpranması, Neohiar, Protez Saç

Saç hasarı, Saç kırılması, Saç yıpranması, Neohair, Protez Saç

Saç Hasarı Nedenleri

1.Kimyasallar

Saçlarınıza farklı bir renk veya hava katmak istediğinizde uygulanan kimyasallar saç hasarlarına neden olmaktadır. Saça uygulanan boya saçın kütikül tabakasına hasar vererek saçı zayıflatır ve kırılmasına neden olmaktadır. Diğer bir kimyasallar ise perma için kullanılan ve saçtaki disülfit bağları parçalayan kimyasalların neden olduğu hasarlardır. Bu hasarların artmasına sebep ise bu kimyasalların uygulama sırasında yanında saça ısı uygulanmasıdır. Bu işlem uygulanan kimyasalın etkisini hızlandırdığı gibi saça daha çok hasar vermektedir.

2.Fırçalamak

Saçları çok fazla fırçalamak düğümleşme olan saçların kırılmasına ve bölünmüş ayrılmış uçlar oluşmasına neden olacaktır.

3. Aşırı Şampuan

Şampuanın görevi saçı ve saç derisini fazla yağ ve kirden temizlemektir. Fakat Saçlar çok fazla yıkandığında kütiküllere ulaşan sebum miktarında azalmaya neden olacaktır. Bunun sonucu saç hasarını arttıracak ve saçlar kuru ve kırılgan hale gelecektir.

4. Isı Uygulamaları

Saça şekli vermek için kullandığımız cihazlar fön makinesi saç düzleştiricisi ve saç maşalarıdır. Bunlar ile saçımıza en iyi şekli verebilmek için yüksek sıcaklıklara ihtiyacımız vardır. Fakat yüksek sıcaklık ile kütiküle zarar veririz ve saçın daha fazla hasar almasına neden oluruz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz