02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Kabarmasını Önlemenin Püf Noktaları

Saç Kabarmasını Önlemenin Püf Noktaları

Özellikle kuru saçların en büyük sorunlarından biri, banyo sonrası kabarma sorunudur. Saçların daha sağlıksız ve kuru görünmesini sağladığı için bundan kurtulmak gerekir. Saç kremleri ve spreyleri bu konuya çare gibi görünse de, kimyasalları saçımıza sürmeden önce dikkatli olmalıyız. Çünkü en başında kuru saçlara sahip olmanın esas sebebi bu kimyasallar olabilir.

Saç Kabarmasını Önlemenin Püf Noktaları

Aşağıdaki yöntemleri kullanarak, saçlarınızın kabarmasının önüne geçebilirsiniz.

Saçlarınızı çok sık yıkamayın

Saçların temiz olması önemlidir fakat saç derisinin salgıladığı yağlar da önemlidir. Saçlarınızı çok sık yıkarsanız bu yağların saçınızı korumasını önler ve saç kabarmasının önünü açarsınız.

Derinlemesine bakım maskeleri kullanın

Güzellik salonlarında göze çarpan derinlemesine bakım maskeleri, son derece doğal ürünlerden yapılıp oldukça sağlıklıdır. Saçların kabarmasının da önüne geçer. Bu ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Saç tipinize uygun şampuan seçin

Saçlarınızın kabarma problemi varsa, yüksek ihtimalle kuru saç tipine sahipsiniz demektir. Piyasada kuru saç tipine özel üretilmiş şampuanları tercih edin.

Ilık suyla duş alın

Sıcak su saçlarınızın kabarmasına yol açar. Saçlarınızı durularken soğuk su kullanmak daha etkilidir. Fakat saç sağlığınız için vücut sağlığınızdan vazgeçmeyin. Duş alırken ılık su kullanın.

Havlu kullanmayın

Havluyu saçlarınıza sürtmek, saçlarınızın elektriklenip kabarmasına yol açar. Mikrofiber havlu değilse, saçlarınızı havlu ile kurulamamakta fayda var.

Saçlarınızı hızlı kurutun

Saçlarınızı mümkün olan en kısa sürede kurutun. Fakat hızlı olmak için saç kurutma makinesini en sıcak ayara almayın.

Gece duş alın

Saçlarınızı gece uyumadan önce yıkayın ve örerek yatın. Sabah kabarma sorunu olmadığını göreceksiniz.

Sıcak yağ terapisi uygulayın

Saçlarınız kuru olduğu için kabarıyor. Onları nemlendirmek için haftada bir sıcak yağ terapisi uygulayın. Bu terapi saç sağlığınıza da iyi gelecek.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz