02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Karışmalarını Önlemek

Saç Karışmalarını Önlemek

Uzun saçlar için en sinir bozucu olaylardan birisi saç karışması ve düğümler oluşmasıdır. Bu karışıklık sizler için sadece zamanınızı almaz aynı zamanda onları düzeltmek oldukça acı verici olabilmektedir.

Saçınızın sürekli karışmasının birkaç nedeni olabilir. Saç dokusu (kuru ve hasarlı olması), tarama şekli ve sıklığı. Saç karışmalarını tamamen ortadan kaldıracak sihirli bir formül maalesef bulunmamaktadır ancak saç karışmasını önleyerek kaynaklanan hasarı en aza indirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Saç karışması, Saçların karışması, Protez saç, Neohair

Saç karışması, Saçların karışması, Protez saç, Neohair

1. Saç ve saç uzantılarını düzenleyin

Saçınızı yıkadıktan sonra taramadan önce saçlarınıza saç kremini uygulayın Şampuandan sonra saçınızı tekrar yumuşatır ve nemlendirir. Bu da saç karışmalarını önleyerek onların daha pürüzsüzleştirecektir.

2. Haftada en az bir kere saç maskesi yapın

Saçınızın karışmasını önlemek için Haftada bir kez saç maskesi kullanmak etkili bir yöntemdir. Saç maskeleri, saçınızın nemini ve kaybolan besinlerini karşılar. Böylece saçlarınız daha sağlıklı ve karışmalara daha az eğilimli hale gelirler. Saç maskesi de oldukça etkili bir yöntemdir.

3. Geniş dişli tarak kullanın

Saçlarınızın sağlığı için geniş dişli tarağı kullanmak çok önemlidir. Saç karışmalarını önlemenin yanında saçlarınızı kırılmasını ve hasar görmesini en aza indirebilirsiniz. Karışık saçlar için saç uçlarından başlayıp karışıklıkları ayırarak yavaş yavaş tarama yapabilirsiniz.

4.Sıcak alet kullanımı azaltın

Saçınızı kurutmak ya da şekillendirmek için saç telleriniz aşırı ısıya maruz kalmaktadır. Bu da saçlarınıza zarar vererek onların daha kolay kırılmasına neden olur. Saç kırıkları saçlarınızın daha çok karışmasına sebep olur. Saç Karışımını önlemek için sıcak alet kullanımı en aza indirmeye çalışınız.

5.Uyurken Saçınızı Koruyun

Uyurken saçlarınız kolaylıkla karışabilir. Uyurken Saç karışmalarını önlemenin için, saçlarınızı rahat  bir şekilde örmeniz veya bir toka ile bağlamanızı öneririz.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz