02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Kreminin Saç Dökülmesine Etkisi

Saç Kreminin Saç Dökülmesine Etkisi

Saç bakım ürünlerinin belki de en çok bilinen ve kullanılan saç kremleri. Duş sırasında saçlar şampuanlandıktan sonra kullanılan saç kremleri, özellikle uzun saçları olan kişiler tarafından kullanılıyor. Üretim amacı saçların kolay taranması ve daha yumuşak olması olan saç kremlerinin, saçlara derinlemesine bakım sunan çeşitleri de bulunuyor.

Saç kremlerinin dökülmeye karşı, kırıklara karşı, saç zayıflığına karşı olduğunu iddia eden çeşitleri bulunuyor. Fakat bu çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor. Saç kremi kullanırken, saç kreminin asıl amacının saçları yumuşatmak ve kolay taranmalarına yardımcı olmak olduğunu unutmamak gerekiyor. Saç bakımı için özel üretilen maskeler, kremlerin iddia ettiği faydaları sağlamada çok daha etkili oluyor.

Saç kremi, Saç kreminin saç dökülmesine etkisi, Neohair İstanbul

Saç kremi, Saç kreminin saç dökülmesine etkisi, Neohair İstanbul

Saç kremi saç döker mi?

Saç kremlerinin kendileri hakkında söyledikleri bir yana, bir de onlar hakkında söylenenler bulunuyor. Pek çok insan saç kreminin sağlıksız olduğunu, çok fazla saç döktüğünü iddia ediyor. Aslında bu önyargı, temelinde oldukça basit bir gerçeği barındırıyor. Yukarıda söylendiği gibi, saç kremlerinin esas amacı olan kolay taranmayı sağlamak, bu önyargıyı oluşturuyor.

Saç kremleri, taranmayı kolaylaştırmak için saçların karışıklığını açma fonksiyonuna sahiptir. Bu fonksiyonundan dolayı da saçın içindeki önceden kopmuş teller saç kremlendiğinde yerlerinden ayrılır. Böylece insanlar saçlarını olduğundan fazla dökülüyormuş gibi deneyimler. Aslında kremleme, tamamen sağlıklı şekilde saçların ölü tellerden ayrılmasını ve yumuşak bir hale gelmesini sağlar.

Kısaca, saç kremi saçların dökülmesine neden olmaz. Kendi saç tipinize uygun seçtiğiniz saç kremi, saçınıza zarar vermez. Bilakis, saçın ağır yapısından kurtulmasını ve dolgun görünmesi sağlar. Hatta saçın kendi ürettiği doğal yağın geri kazanılmasında büyük rol oynar. Bu da saçların daha sağlıklı olmasına, saç köklerinin kuvvetini kazanmasına yardımcı olur.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz